A magyar sörturizmus éve lehet 2025

18 magyar, kisüzemi sörfőzdébe kalauzol el a Bakancslista 2025 – Országos Főzdetúra térkép, amellyel ingyenesen látogathatók jövőre a benne szereplő üzemek. A sörfőzdelátogatások mellé pedig sörkóstolót is kapnak a vendégek.

Mutatós, a sörkedvelők körében bizonyára rendkívül népszerű kiadvány jelent meg, amely nem csak az ország legszebb tájaira kalauzolja el a tulajdonosait, hanem az ott található sörfőzdékbe is. A „sörútlevél” birtokában pedig nem csak a főzdék működését, hanem söreit is megismerhetik a látogatók.

Az előrejelzések szerint 2024 és 2030 között az európai sörturizmus növekedése meghaladja majd a 10 százalékot, amely elsősorban a kisüzemi sörfőzdék iránti érdeklődés hajt – mondta Knap Gábor, a Beerporn.hu sörmagazin főszerkesztője. A Grand View Research adatai szerint egyre inkább vonzó a sörkedvelők körében az a lehetőség, hogy elsőkézből ismerjék meg a különböző sörtípusokat, és a sörfőzők kalauzolásával kóstolhassák meg egy-egy főzde termékeit. Erre kínál lehetőséget a Bakancslista 2025 – Országos Főzdetúra – tette hozzá.

Az Országos Főzdetúra a korábbi Bakancslista kiadványainkhoz hasonlóan működik – mondta a főszerkesztő. „Ezek a sörútlevelek a kaparós sorsjegyekhez hasonlók, azzal a különbséggel, hogy a megfelelő felület lekaparását követően, minden alkalommal, mindenki nyer, hiszen a kaparós rubrikák 1-1 pohár kisüzemi sört jelképeznek. Az eddigi Bakancslisták kisüzemi söröket kínáló vendéglőkben voltak beválthatók, de a Beerporn.hu-nál régóta dolgozunk a magyar sörturizmus élénkítésén, így jött az ötlet, hogy kipróbáljuk a már bevált modellt országos főzdetúrává fejlesztve” – mutatta be a kiadvány működését.

A Bakancslista 2025 – Országos Főzdetúra kezdeményezéshez az alábbi főzdék csatlakoztak:

BAZ Beer (Tokaj)

Csupor Craft Beer (Hatvan)

Fekete és Fiai Sörfőzde (Miskolc)

Fóti Kézműves Sörfőzde (Fót)

Guri Sörfőzde (Jászapáti)

Gyertyános Sörfőzde (Miskolc)

Hajdú Serház (Hajdúböszörmény)

Helka Sörfőzde (Balatonföldvár)

Horizont Brewing (Budapest)

hübris (Székesfehérvár)

Monyo Brewing (Budapest)

Nopara Gyógysertár (Tiszafüred)

Őribird Sörfőzde (Nagyrákos)

Pannonhalmi Főapátság Sörfőzde (Ravazd)

Szent András Sörfőzde (Békésszentandrás)

Szentkői Craft Beer (Fertőhomok)

Ugar Brewery (Törökszentmiklós)

Vaskakas Sörfőzde (Győrújbarát)

A kiadvány lényegében egész 2025-ben érvényes (január 1.-december 20.) és – egy valódi turistatérképhez hasonlóan elfér bármilyen táskában –, így mindenkinek lesz lehetősége arra, hogy a benne található sörmanufaktúrák közül a lehető legtöbbet meglátogasson, megismerje hogyan készülnek a különféle sörtípusok és frissen, a tartályokból kóstolhassa őket.