Új kategóriákkal bővül a Flash Award

A Magyarországi Rendezvényszervezők és -szolgáltatók Szövetsége (MaReSz) idén 3. alkalommal is meghirdeti a rendezvényszervező és -szolgáltató szektor szereplői számára létrehozott Flash Award by MaReSz szakmai díjpályázatot. Az egyre népszerűbb verseny célja, hogy elismerje az adott év legFLASHebb, legkreatívabb, legszínvonalasabb munkáit és bemutassa a rendezvényszakma komplexitását. Idén a tavalyihoz képest is több, összesen 14 kategóriában lehet beadni pályázatot.

Az elmúlt évek tapasztalatait és a szakértői megkérdezésre érkezett javaslatokat figyelembe véve készítette elő a MaReSz a 2025-ös Flash Award megmérettetés kiírását.

A nevezés február 3-án indul Early Bird díjakkal, amelyek március 3-ig érvényesek.

Ganczer Gábor elnök kiemelte, hogy a Szövetség szeretné a 2023-ban indított Flash Award rendezvényszakmai díjpályázatot még eredményesebbé, átláthatóbbá és vonzóbbá tenni. A kategóriák bővítésével szeretnék elérni, hogy a kisebb rendezvények is megmérettessék magukat és a szakma minden területét sikerüljön bevonni. A tavalyi jógyakorlatot megtartva, idén is nyilvánosságra hozzák majd a shortlistre kerülő pályamunkák felsorolását a pályázók neve nélkül, majd – az eredményhirdetést követően – az összes nyertest és pályázatot is elérhetővé teszik. Ezzel a pályázat egyik legfontosabb célját, a szakma edukációját és a pályázók népszerűsítését kívánják szolgálni.

Az egyre népszerűbb szakmai díjra tavaly már 32 jelentkező adott be 61 pályaművet 11 kategóriában. A pályázatokat elismert szakemberekből álló 57 tagú zsűri értékelte; az általuk kiválasztott 36 shortlistes pályázatból, a főzsűri választotta ki a Flash Award nyerteseket, kategóriánként.

2025-ben az alábbi kategóriákban várják a 2024-es év „legFLASHebb”, legjobb munkáit:

1. Az Év rendezvénye

Év B2C rendezvénye legfeljebb 1.000 fő résztvevővel

Év B2C rendezvénye 1.000-15.000 fő résztvevővel

Év B2C rendezvénye 15.000 fő feletti résztvevővel

Év B2B rendezvénye legfeljebb 500 fő résztvevővel

Év B2B rendezvénye legalább 500 fő résztvevővel

Év B2E belső kommunikációs rendezvénye legfeljebb 500 fő résztvevővel

Év B2E belső kommunikációs rendezvénye legalább 500 fő résztvevővel

Év digitális rendezvénye

2. Az Év rendezvényhelyszíne

3. Az Év catering szolgáltatása

4. Az Év stand/event design kivitelezése

Év stand kivitelezése

Év event design kivitelezése

5. Az Év technikai rendezvényszolgáltatása

6. Az Év kiegészítő rendezvényszolgáltatása

Szűcs Balázs, a MaReSz főtitkára felhívta a figyelmet arra, hogy egy pályázó akár több pályázatot is beadhat, illetve, hogy tovább bontották Az Év rendezvénye kategóriát annak érdekében, hogy kisebb rendezvények is indulhassanak a versenyben. Az Év rendezvényhelyszíne kategóriában pedig nem csak klasszikus rendezvényhelyszínek, hanem rendezvényeknek otthont adó szállodák jelentkezését is várják. Újdonság továbbá, hogy idén online pályázati tájékoztatókat is tartanak az első alkalommal pályázók számára, ahol kérdéseiket is közvetlenül feltehetik a pályázat kiírójának és a jelen lévő zsűritagoknak. Ügynökségek számára fontos információ, hogy a Flash Award díj beleszámít a Kreatív APEX EVENT TOPLISTÁJÁBA.

A nem pályázható Különdíj-kategóriák is bővülnek:

Innovációs Különdíj

CSR Különdíj

Új: Fenntarthatósági Különdíj

Flashback – a MaReSz Életműdíja

A zsűri további különdíjak odaítéléséről is dönthet.

A pályázatokat idén is elismert szakemberekből álló zsűri bírálja el két körben.

A pályázatok beadási határideje: 2025. március 31.

A díjátadó gálára a tervek szerint 2025. május közepén kerül sor.