
Egy autoimmun betegség következtében 2022 őszén majdnem életét veszítette Borsi Dávid, a BKK korábbi szóvivője és kommunikációs vezetője. Most Felállok néven indított podcastot, amely azoknak szól, akik hasonló helyzetben vannak, harcolnak a túlélésért, vagy akik nem értékelik kellőképpen a sorsukat.
Sokan az újságíró-válogatott kapusaként ismerik Borsi Dávidot, aki a Porsche Hungariánál kezdte pályafutását mint a Škoda, a Volkswagen, a Volkswagen Haszonjárművek és a Welt auto kommunikációs felelőse. 2014-ben alapította meg alapvetően PR-fókuszú ügynökségét, ahol az évek során számos különböző ügyféllel dolgoztak, amelyek között volt több százmilliárd forintos árbevételű partner is, különböző szektorokból.
Nem hisz a véletlenekben, mert amikor megfogalmazódott benne a váltás gondolata, másnap felhívta a BKK leendő vezérigazgatója, és felkérte, hogy dolgozzon a vállalatnál kommunikációs vezetőként és szóvivőként. „Szűkebb ügyfélkörrel, de megtarthattam a másik állásom is, mert fontos volt, hogy több lábon álljak” – mondta. A BKK-nál 2020 elején kezdett, a Covid miatt egyből válságkommunikációról szólt a munkája, a későbbiekben pedig felülvizsgálta a cég összes felületét, modernizálta a kommunikációt és többek között neki köszönhetően engedték be hosszú idő után újra a sajtó képviselőit a BKK-székházba. „A hobbim volt a munkám, ha megkérdeznénk a kollégáimat, tízből nyolc azt mondaná, hogy annyi esemény, például napi nyolc-tíz sajtóközlemény van egy nap, hogy azt flow nélkül nem lehet megcsinálni.”
Minden tökéletesen alakult, a munkája mellett boldogan élt feleségével és két kisgyermekével, csakhogy a mindig is sportos, aktív életet élő szakembert 2022. augusztus végén egy balatoni nyaralás után hasfájás kezdte gyötörni. Először azt hitte, elrontotta a gyomrát, de a fájdalom egy hét alatt olyan mértékű lett, hogy vakbélgyanúval kórházba ment. „Vért vettek, ultrahangot csináltak, CT-t és MR-t viszont nem, így nem derült ki, hogy mi okozza a tünetet, csak az, hogy nem vakbél.”
A fájdalom mellett agyvérzést is kapott, és kiderült, nagyobb a baj, mint gondolták: elkezdett elhalni a vékonybele, amit egy vérrög okozott. A műtétek után megtanulta, hogyan lehet sztómazsákkal élni, és kialakítottak a mellkasán egy parenterális csatornát, mert ekkor még úgy tűnt, hogy egész életében csak így tud táplálkozni.
Rengeteg traumán esett át, újabb stroke-ok érték, lebénult a bal karja és lába, elment a beszéde, újra kellett tanulnia járnia és leálltak a veséi – ezekről bővebben mesél a Felállokban. Nem győzi hangsúlyozni, hogy egy pillanatig sem gondolta, hogy nem fog meggyógyulni, de ehhez kellett a családi háttér, a barátai, az orvosok és ápolók, akik foglalkoztak vele. „Arra gondoltam, hogy nem csekkolhatok ki, mert annyira szeretem a családomat. Ez pedig eszméletlen sok erőt adott” – mondta.
A gyógyulása során huszonnégy órából tizennyolcat gondolkodott: „Vágytam vissza a munkába, folyamatosan projekteken járt az agyam, és sok időt töltöttem BKK-s ügyekkel.” A Felállok című podcast többi epizódjában olyan hozzá hasonlókkal beszélget, akik a halál közeléből kezdték újra az életüket, megmutatva, hogy bárhonnan fel lehet állni. Borsi Dávid továbbra is kommunikációs szakemberként dolgozik a BKK-nál, jelenleg például azon, hogy a cég erősítse a fővárosi vállalatok közötti kommunikációt. Nagyon hálás nekik, mert türelemmel segítik abban, hogy visszatérhessen a munkába. Emellett szűkebb ügyfélkörrel, de tovább igazgatja saját vállalkozását, a podcast pedig a harmadik munkája. „Ismét mindent csinálok, mint azelőtt. Dolgozom, sportolok, a családommal vagyok, a betegségem megtanított arra, hogy mi az igazán fontos. Nem a huszadik meeting és az értelmetlen találkozók.”
Tuza Dorottya