Műsorelőzetesek sorozatosan szabálytalan időzítése miatt bírságot szabott ki a testület a TV2, túlzott reklámhangerő miatt a Film4, a Galaxy4, a Story4 és a TV4, míg a hatósági szerződésében vállalttól eltérő műsorszolgáltatás miatt a Credo Rádió szolgáltatójára. Idén is támogatja a tanács a legjobb magyar operatőrök versenyét.
Állampolgári bejelentés nyomán folytatott vizsgálatban a Médiatanács a TV2 televíziócsatornán közzétett Aranyélet című sorozat első évadának 314 műsorelőzetesével kapcsolatban a szolgáltatónak 9,42 millió forint bírságot állapított meg. A műsorelőzetesek által népszerűsített epizódokat a szolgáltató a 16 éven aluliaknak nem ajánlott kategóriába sorolta, a médiatörvény értelmében a műsorelőzeteseket is csak az ennek megfelelő idősávban, azaz kizárólag este 21 óra és hajnali 5 óra között tehette volna közzé, ehhez képest azok több százszor 21 óra előtt voltak láthatóak. A televíziók és rádiók maguk kötelesek besorolni műsoraikat – bizonyos kivételekkel – a médiatörvény által meghatározott korhatár-kategóriákba, ezt a Médiatanács saját, utólagos médiafelügyeleti tevékenységének keretében vagy állampolgári bejelentésre is ellenőrizheti hivatalból.
A testület 2,34 millió forint bírságot szabott ki a Film4, a Galaxy4, a Story4 és a TV4 médiaszolgáltatójára, miután az 2018 áprilisa és szeptembere között a négy televíziócsatornán összesen harminckilencszer tett közzé a környező műsorszámokhoz képest hangosabb reklámblokkot. A szombathelyi kisközösségi Credo Rádió szolgáltatója 10 ezer forint bírságot kapott, miután egy október elején vizsgált adáshéten a hatósági szerződésében foglaltakhoz képest kevesebb közszolgálati, illetve a helyi közélettel foglalkozó, a helyi mindennapi életet segítő műsorszámnak adott helyt, valamint két napon is a vállalt maximumnál több ismétlést tett közzé, és a közszolgálati műsorszámok heti arányára vonatkozó, médiatörvényben foglalt minimumnak sem tett eleget.
A Médiatanács a bírságok kiszabásakor minden esetben a fokozatosság és az arányosság elve alapján, az ügyek összes körülményét – köztük a szolgáltató által korábban elkövetett hasonló jogsértéseket is, és a veszélyeztetett korosztályra vonatkozó nézettségi, hallgatottsági arányokat – figyelembe véve állapítja meg a jogkövetkezmények adott formáját, mértékét.