Közel harminc pályázó közül Zsótér Csaba, a MOL Csoport Ellátás és Trading igazgatója lett az Év Fiatal vezetője 2018 pályázat győztese. A szervezők idén is hirdettek kategória-győzteseket nagyvállalati, kkv és nonprofit kategóriákban.
„Tanulni, fejlődni és fejleszteni, építeni és alkotni, hatni környezetünkre és a világra” – fogalmazta meg vezetői hitvallását Zsótér Csaba a fődíj átvételekor. Az Év Fiatal Vezetője vallja, hogy az őszinteség, a kemény és következetes munka, a környezet motiválása, valamint a választott szakma szeretete a vezetői hitelesség alapkövei.
A pályázatokat bíráló, nemzetközi szaktekintélyekből álló zsűri – köztük Gerendai Károly és Blaskó Nikolett – is hasonló szempontokat vett figyelembe az értékelésénél, így a pályázó elért eredményei mellett hangsúlyt helyeztek arra is, a pályázó mennyire önreflektív, képes-e a fejlődésre, környezete motiválására, valamint a leadership szerep tudatos megélésére. A fenti értékelési szempontok alapján a nagyvállalati kategória nyertese Benics Ivett, a British Telecom operatív vezetője, a kkv szektor győztese Nádai Gábor, az ingatlan.com IT vezetője lett, míg a nonprofit kategóriában Szénási Szilvia, az Uccu Roma Informális Oktatási Alapítvány ügyvezető igazgatója végzett az élen. Különdíjat Gáti-Bőti Mariann, a Palotás Gábor Általános Iskola intézményvezetője kapott.
A pályázati anyagok döntő többségében nagyvállalati és kkv szektorban működő vezetőktől érkezett, a pályaművek 40%-át nők nyújtották be. „Annak köszönhetően, hogy a kezdeményezés mára már országosan ismerté vált, évről-évre egyre több vidéki székhelyű szervezet vezetője adja be pályázatát. Külön öröm számunkra látni azt is, hogy milyen széles körben tevékenykednek a versenyzők: a pénzügyi, IT és telekommunikációs szektor képviselői mellett palacsinta-franchise alapító és saját cukrászdát létrehozó chef is szerepelt.” – ismertette a mezőny összetételét Szabó Viktória, a Fiatal Vezetők Akadémiáját működtető Coaching Team munka- és szervezetpszichológusa a díjátadón.
A kiemelkedő vezetői készségekkel rendelkező fiatalok fontos szerepét hangsúlyozta köszöntő beszédében Blaskó Nikolett zsűritag is. „Azért csatlakoztam a zsűrihez, mert szükséges és érdemes megtalálni azokat a fiatal vezetőket, akik alázattal a csapatért, szorgalommal és kitartó munkával a jövőért tesznek, és már most nagyon fontos hatásuk van környezetükre” – emelte ki az ACG ügyvezetője.
„A díjat 2015-ben azzal a céllal alapítottuk, hogy megszólítsuk, és az elismerés által kiemeljük azokat a fiatal vezetőket, akik kimagasló munkahelyi teljesítményük mellett valóban példamutató vezetői szemlélettel rendelkeznek. Az évek alatt beérkezett többszáz pályázat, a megismert fiatal vezetői hitvallások, életutak visszaigazolják: jó úton járunk” – emelte ki a Coaching Team alapító ügyvezetője, Bite Barbara. A szakember hozzátette, az Év Fiatal Vezetője díj pályázaton kifejezetten összetett feladat a pályamű összeállítása, melyet több körös, zsűri előtti prezentáció is nehezít. A pályázat összeállítása során ilyen módon a pályázók egyfajta önismereti utazást is bejárnak.