A Dél-Koreából érkező önkéntesek egy hetet töltenek Budapesten, ahol a legújabb technológiákkal segítenek magyar szervezeteknek innovatív megoldások létrehozásában. A Samsung központjának munkavállalói minden évben ellátogatnak egy-egy leányvállalat országába, hogy helyi projektek támogatásával megerősítsék a vállalat társadalmi szerepvállalását. Ebben az évben Magyarországra érkezett a 31 szakértőből álló csoport.
A Samsung OneWeek lehetővé teszi a munkavállalóknak, hogy hozzájáruljanak a társadalmi kihívások elleni harchoz egy olyan programon keresztül, amely 2010 óta támogat rászoruló közösségeket és helyi szervezeteket.
A kezdeményezés az elmúlt években már több mint 50 alkalommal kelt útra, 1500-nál is több önkéntessel. A 2019-es program részeként a csapat járt már Kambodzsában, Kazahsztánban és Indonéziában is, ahol nőknek szóló edukációs- és képzési programokat fejlesztettek és helyi problémákra kerestek innovatív megoldásokat. A magyarországi projekteken a Samsung az Egyesek Ifjúsági Egyesülettel működik együtt, akik a résztvevőkkel való kapcsolattartásban és a műhelymunka koordinálásában segítenek.
A projekt célja, hogy a civil szervezetek az önkéntesekkel együttműködve elsajátítsák a jó gyakorlatokat és létrehozzanak egy új, egyedi megoldást az általuk megfogalmazott problémára. Az egyhetes, intenzív műhelymunka során a program résztvevői megismerik a vállalkozói látásmódot, a Samsung szakértői által vezetett előadásokon és csoportos foglalkozásokon vitatják meg a lehetséges fejlesztési irányokat. A Samsung önkéntesei között marketing- és sales szakemberek, formatervezők és kutatás-fejlesztéssel foglalkozó kollégák is segítik a munkát. A hét végére a partnerek az innovatív technológiák használatával kész tervet alakíthatnak ki, amellyel tovább fejleszthetik a szervezetük működését.
Magyarországon az ifjúsági csoportok által kezdeményezett helyi szintű társadalmi projektek kerültek előtérbe. A OneWeek célja, hogy fiatalokat ösztönözzön a saját ötleteik megvalósítására, és olyan inspiráló környezetet hozzon létre, amelynek köszönhetően javíthatják a közösségük élet- és munkakörülményeit. Budapesten három lengyel startup és öt magyar ifjúsági szervezet projektötletein dolgoznak együtt a program önkéntesei a résztvevőkkel. Saját ötlettel csatlakozott a programhoz többek között az Amigos a gyerekekért, a Szurdokpüspöki Ifjúsági Egyesület, Liget Műhely – Szitakötő Oktatási Program és a Nem Adom Fel Alapítvány is. Az egyhetes együttműködés során olyan megoldásokat keresnek, amelyekkel hatékonyabbá tehetik a tevékenységüket és segíthetik a fiatalok boldogulását.