A koronavírus-járvány miatt állás nélkül maradt vagy nehéz helyzetbe került kommunikációs szakembereket támogatja a Magyarországi Kommunikációs Ügynökségek Szövetségének legújabb programja, amelyhez a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet partnerként, a Magyar Telekom pedig kiemelt támogatóként csatlakozott. A fejenként 150 ezer forintos gyorssegély mellett a MAKSZ egy az iparágra szakosodott álláskereső portált is létrehozott.
A MAKSZ Mentőöv elnevezésű segélyprogramot a Magyarországi Kommunikációs Ügynökségek Szövetsége azért indította el a tagjai közé tartozó ügynökségek körében, mert feladatának és felelősségének tartja segíteni a koronavírus miatt nehéz helyzetbe került iparági szakembereket az újrakezdésben. A program átláthatóságát a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet biztosítja, amely a nehéz helyzetbe került emberek megsegítése kapcsán felhalmozott tudásával is támogatja a kezdeményezést.
A szövetség által létrehozott segélyalapban a MAKSZ tagügynökségeinek és azok dolgozóinak, valamint a kiemelt támogató Magyar Telekom pénzadományaiból eddig 14 millió forint gyűlt össze. Így a MAKSZ Mentőöv program fejenként 150 ezer forintos támogatással segítheti a március közepe után igazoltan munka és jövedelem nélkül maradt kommunikációs szakembereket.
Az augusztustól elérhető segélyről és a pályázás feltételeiről részletes információ a www.maksz.com oldalon található, a pályázati űrlap pedig a http://maksz.com/tamogatas-igenyles.php oldalról tölthető le.
„A szakmáért tenni akaró ügynökségeket összefogva a MAKSZ mindig is aktívan kiállt az iparág fenntarthatóságáért, fejlesztéséért, az egészséges és egyenlő versenyért. A koronavírus-helyzetben tagjaink egyenlő esélyek hiányában önként mondtak le a versenyzésről és döntöttek a segélyprogram létrehozása mellett, amire nagyon büszke vagyok. MAKSZ elnökként és piaci szereplőként is úgy éreztem, nem nézhetjük tétlenül, segítenünk kell a munka és pénz nélkül maradt szakembereknek a túlélésben. A kommunikáció elemi része az empátia; ez az iparágban páratlan összefogás az együttérzésünk kifejezésén túl azt mutatja, hogy bár legtöbbször a piacon egymás konkurenciájaként küzdünk, a bajban számíthatunk egymásra” – mondta Blaskó Nikolett, a MAKSZ elnöke.
A Mentőöv program keretében a szövetség az adományozáson túl egy kifejezetten az iparágra specializálódott, online állásközvetítő platformot is létrehozott www.kommunikaciosallas.hu néven. Ez a felület lehetővé teszi, hogy a szektorban munkát ajánlók és keresők a lehető leghatékonyabban és leggyorsabban találjanak egymásra a jövőben. Az oldalon közel 160 különböző iparági pozícióra lehet költségmentesen állásajánlatot és szakmai önéletrajzot feltölteni.
„A Telekom a koronavírus-válság elején azonnal reagált a kialakult helyzetre. A #digitálisösszefogás élén számtalan eszközzel segítettük a magánszemélyeket, a digitális oktatást vagy épp a kkv-szektort. Mint a kommunikációs szakma egyik legnagyobb megbízója, örülünk, hogy az összefogás ebben a szakmában is megvalósul, örömmel segítettük benne a szakmai szövetséget. A MAKSZ Kreatív Utánpótlás Programjának fő támogatójaként fontosnak tartottuk, hogy adományunk meghatározott része a munka nélkül maradt 30 év alatti kreatív szakembereket segítse” – mondta Kovács András Péter, a Magyar Telekom marketingkommunikációs vezetője.
A Mentőöv programba eddig adományozó ügynökségek: ACG, Artificial Group, Café Communications, Geometry Global, DDB Budapest, McCann Budapest, MindShare, OMD, Uniomedia Communications, Well/Well PR, Havas Worldwide, Hello Event, Mediator Group, Spice Communication, WeLove.