Télen a zord időjárás miatt rengeteg programlehetőségtől elesünk. A strandok, teraszok és kirándulások helyett ilyenkor a legtöbben a lakásunkba húzódunk vissza szabadidőnkben. Ettől azonban még egyáltalán nem kell lemondanunk a tartalmas kikapcsolódás lehetőségéről. Íme 6+1 könyv, amik garantáltan segítenek átvészelni a leghidegebb hónapokat, és még arra is tökéletesek, hogy amikor tavasszal ismét kinyílik számunkra a világ, akkor otthonosabban, magabiztosabban mozogjunk benne. (x)
Tisza Kata: Hipnózis 6-kor – Abszurd terápiák az utcán, a konyhában és a hálószobában
Az irodalomterápia legismertebb hazai úttörőjének új könyvében olyan szövegek sorakoznak, amik segítenek átlátni, megérteni és leküzdeni azokat a mintákat, amik a mindennapokban gátolnak minket. A terápiás közeget átemeli a hétköznapok színtereire, és ezzel a megküzdés lehetőségeit is kitágítja számunkra.
Dr. Máté Gábor & Máté Dániel: Normális vagy – Trauma, betegség és gyógyulás mérgező világunkban
Az ember közösségi lény, így a közösségek hanyatlása negatívan hat az egyén fizikai és lelki állapotára is. Ez a magyar származású kanadai orvos-pszichológus és fia közös könyvének alaptézise. A kötet azonban nemcsak a társadalmak általános egészségügyi problémáira mutat rá, hanem hatékony megoldásokat is kínál, amiket mindannyian alkalmazhatunk ezeknek elkerülése érdekében.
Gerlóczy Márton: Fikció 2. – Az örvény
Gerlóczy Márton tavaly jelentette meg a saját és családja elképesztően izgalmas és fordulatos történetének első kötetét, A katlan című könyvet, aminek műfaját a szerző identitásthrillerként határozta meg. Most pedig itt a folytatás, egy várakozással és feszültséggel teli utazás a tudat mélyére, amiben a válaszok csak egyre újabb kérdéseket vetnek fel.
Oded Galor: Az emberiség utazása – A modern világ egyenlőtlenségének okai
Yuval Noah Harari Sapiens című könyve új lendületet adott az olyan makrotörténelmi könyveknek, amelyek az emberiség történetét egészében áttekintve keresnek összefüggéseket és magyarázatokat a napjainkban tapasztalható jelenségekre. A közgazdász-filozófus sodró lendületű és közérthető könyve az idei év egyik legnagyobb hatású ismeretterjesztő könyve volt.
Tim Marshall: A földrajz hatalma – Tíz térkép, amely rávilágít világunk jövőjére
A nemzetközi konfliktusokat és gazdasági folyamatokat napjaink globalizált világában, ahol az információ egy másodperc alatt akár többször is képes megkerülni a Földet, a földrajzi adottságokat már ritkán tekintjük elsődlegesnek. Tim Marshall fantasztikus könyvéből kiderül, hogy mennyi mindent határoz meg a földrajz a geopolitikában.
David Attenborough: Az élő bolygó
David Attenborough legendás könyvtrilógiájának második része most új, átdolgozott kiadásban jelent meg. A természetfilm műfajának legendás alakja – aki az utóbbi években mind határozottabbá vált a környezetvédelem ügyével kapcsolatban is – a klímaváltozással kapcsolatos legújabb ismeretek tükrében mutat rá bolygónk ökoszisztémájának titkaira.
Mark Manson & Will Smith: Will
A „will” szó magyarul annyit tesz: akarat. Így a könyv címe nem csupán annak főhősére és elbeszélőjére utal, aki egy viszontagságokkal teli út során jutott el Hollywood sokszor leginkább viperafészekre hasonlító világába, hanem arra az akaraterőre is, amire ehhez szüksége volt. Ez az önkritikával megírt memoár mindannyiunk számára inspirációként szolgálhat. (x)