A Hiventures-szel hódítanak a Virtuózok

A Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő jövőbeni befektetésével hozzájárul ahhoz, hogy a Magyarországon már sikeresen befutott komolyzenei formátum a nemzetközi vérkeringésbe is bekerüljön, és a világ minél több országában elindulhasson.

A Virtuózok 2018. évi programjait bemutató sajtótájékoztatón aláírásukkal is megerősítették együttműködési szándékaikat. Peller Mariann az eseményen szintén kifejezte örömét azzal kapcsolatban, hogy magyar befektető is csatlakozik a céghez, ugyanis a hazai partner szerepe azért is kiemelten fontos számára, mert mindenképp szeretné, ha magyar kézben maradna a Virtuózok.

A Hiventures a nemzetközi terjeszkedés és a tőkebevonás mellett már az idei három nagyszabású eseményük színpadra állítását is segíti. S bár mindegyik produkció grandiózus a maga nemében, de méreteit tekintve Boros Misi szeptember 7-i Aréna koncertje áll az első helyen.

2016-ban már fellépett a Papp László Budapest Sportarénában a Virtuózok Gálakoncertjén, ezúttal egyedi fellépésre készül. A koncerten partnere, társa, mestere Bogányi Gergely, Kossuth- és Liszt-díjas zongoraművész lesz. Megszólalnak majd kedvenc zeneszerzőinek darabjai, és jó néhány igazi, minden értelemben vett klasszikus is. Bogányi Gergely a sajtótájékoztatón elmondta, hogy négy zongorát terveznek egyszerre színpadra állítani, köztük egy teljesen új Bogányi-zongorát, amelyet kifejezetten a Virtuózok számára építenek, egyedi mintázattal, színekkel.

A 2017-es évad abszolút győztesének, Kristóf Rékának pedig azt az álmát váltja valóra a Virtuózok, hogy a hazai közönségnek is bemutathassa a Carnegie Hallban előadott szólókoncertjét. 2018. június 20-án a BMC-ben kerül megrendezésre „A New York-i koncert Budapesten” című Kristóf Réka est. A Liszt-díjas operaénekes, Molnár Levente roppant elismerően nyilatkozott a Réka által összeállított műsorról: „A koncert első része a fiatal művészek számára egy technikai kihívás, igazi bravúrokkal. Népszerű dallamok, izgalmas interpretációkban, amiket a legnagyobb énekesek is szívesen adnak elő. A második rész megmutatja azt a Kodályt, aki nem csak a magyar zene, hanem a világ zenei palettáján foglal el kiemelkedő helyet, hisz a hazai kortárs zene folklorisztikán alapuló szépségét fejti ki műveiben, és így vezet tovább a Schumann és Strauss dalokkal olyan szellemi és technikai mélységekre, ami egy komoly kihívás bármelyik énekes számára.”

Az ifjú operaénekesnő műsorát az amerikai közönség álló vastapssal jutalmazta, Kristóf Réka pedig titkon abban reménykedik, hogy itthon hasonló sikerre számíthat a júniusi koncerten.

A budapesti koncert vendégművésze és zongorán kísér: Szüts Apor, zongoraművész, zeneszerző, karmester, a Virtuózok korábbi felfedezettje.

A Virtuózok egyik legfontosabb célja mindig is az volt és az lesz, hogy a felfedezett tehetségeknek soha ne engedje el a kezét, és vezesse őket azon az úton, ahová álmaik vezérlik őket. Ebben segítenek a Virtuózok mentorai, a Mesterek. Magyar zenei életünk nagyjainak méltó kortársai ők. Idén velük ünnepeljük az újévet, ezzel mutatva példát a jövő nemzedékének.

A december 30-i Mesterkoncert nemcsak egyedülálló, hanem egyszeri és megismételhetetlen alkalom, hogy Magyarország legnépszerűbb klasszikus zenei művészeit egy színpadon láthassuk: Várdai István, korunk egyik legkeresettebb, Liszt-díjas csellóművésze, Balázs János Liszt-díjas zongoraművész, Miklósa Erika Kossuth- és Liszt-díjas operaénekesnő, Molnár Levente Liszt-díjas operaénekes, Bogányi Gergely Kossuth- és Liszt-díjas zongoraművész, és természetesen a zenekar élén, a szintén Liszt-díjas Kesselyák Gergely. Az óévet búcsúztatja, és az újat köszönti a Széchenyi- és Erkel-díjas Batta András.