A Magyar Export-Import Bank és a Magyar Exporthitel Biztosító díját is elnyerte a K&H exportfinanszírozási tevékenysége. Az elmúlt év kiemelkedő ügyleteit tekintve a MEHIB 2018 első díját nyerte el a K&H, míg a tavalyi év végén fennálló refinanszírozott állomány alapján az EXIM 25 kategóriában harmadik helyezést ért el a Bank.
A Magyar Export-Import Bank (Eximbank) és a Magyar Exporthitel Biztosító (MEHIB) díját is elnyerte a K&H exportfinanszírozási tevékenysége. Az elmúlt év kiemelkedő ügyletei közül a finanszírozás jelentősége, mérete és strukturáltsága alapján a K&H elnyerte a MEHIB 2018 első díját, egy, az energiaiparhoz kapcsolódó beszállító cég exporttevékenységének finanszírozásával. A 2018 év végén az Eximbank által refinanszírozott állomány mérete alapján pedig az EXIM 25 kategóriában harmadik helyezést ért el a Bank. „A K&H az elmúlt évben is aktívan szerepet vállalt abban, hogy a hazai cégek igényeihez igazodóan, velük együtt gondolkodva finanszírozza exporttevékenységüket, elősegítse ügyfelei magyar termékeinek és szolgáltatásainak exportpiacokra való kijutását. A beruházási és forgóeszköz finanszírozáson belül az újonnan, 2018-ban megkezdett folyósítások mintegy 23 milliárd forint értékű refinanszírozott állományt tettek ki az év végére – fele forint, a másik fele euro és amerikai dollár devizanemben –, így a teljes záróállomány elérte a 70 milliárd forintot” – mondta el Patrick Van Overloop, a K&H Üzleti ügyfelek divízió vezetője a díjak átvételekor.
A K&H finanszírozza a jövő exportőreit
„Miközben az ügyletek tárgyát tekintve egyértelműen a naperőmű beruházások vitték tavaly a prímet, a finanszírozási programok szempontjából a Versenyképességet Javító Hitelprogram keretein belül meghirdetett Jövő exportőrei program bizonyult a legsikeresebbnek. Az EXIM versenyképességet javító hitelprogramja ugyanis azoknak a Magyarországon székhellyel vagy telephellyel rendelkező vállalkozások számára is biztosít kedvezményes kamatozású forrást belföldi beruházásokhoz és forgóeszköz finanszírozáshoz fix kamatozás mellett, amelyek egyelőre még nem exportálnak, a forrásnak köszönhetően azonban képesek lesznek felépíteni exporttevékenységüket. A programban ezért főként a magyar hozzáadott értéket és innovációt képviselő termelő és a szolgáltató cégek vannak fókuszban, így az ő bekapcsolódásuk a hazai exportba nemzetgazdasági előnyt jelenthet” – hangsúlyozta ki Patrick Van Overloop.