Egészségügyi innovációkat díjazott a BioTechUSA

Először adták át a BioTechUSA az Egészségért Díjakat november 22-én a Néprajzi Múzeumban. A 3 kategóriában nagy számban beérkezett pályázatokat egy független, öttagú zsűri bírálta el, a díjazottak otthoni ápolást segítő oktatási anyag kidolgozására, egészségügyi dolgozók rekreációjára, Magyarország egyetlen hátrányos helyzetű nők részére létrejött nőgyógyászati rendelőjének fejlesztésére, valamint egy intenzív osztály betegeinek hatékonyabb ellátására fordítják majd a BioTechUSA által biztosított összesen 18 millió forintot. A díj szakmai partnere a Magyar Kórházszövetség, nagykövete pedig Lékai-Kiss Ramóna színész-műsorvezető, a BioTechUSA márkanagykövete volt.

A díj létrehozásával tovább bővül a BioTechUSA-cégcsoport társadalmi felelősségvállalási portfóliója. A vállalat olyan ötletek megvalósítását szerette volna támogatni, melyek új egészségügyi megoldásokat és módszertant hordoznak magukban, ezáltal pedig nem csupán helyi szinten hozhatnak változást, hanem országos szemléletformálást és vadonatúj egészségügyi működési elveket is meghonosíthatnak.

Az otthoni ápolás, az egészségügyi dolgozók rekreációja és a hátrányos helyzetű nők nőgyógyászati ellátása is hatékonyabbá válik

Partnereivel közösen három kategóriában hirdetett győztest a beérkezett 49 pályázat közül a BioTechUSA-cégcsoport, mellyel 5-5-5 millió forint támogatást ítéltek oda a győztes szervezetek számára:

Az “év legkiemelkedőbb egészségügyi innovációs tevékenysége” kategória győztese a Magyarország első traumatudatos nőgyógyászati szakellátó rendelőjét működtető Budapesti Módszertani Szociális Központ és Intézményei (BMSZKI). Az intézmény több mint 2 éve traumaérzékeny nőgyógyászati rendelőt nyitott hajléktalan és hátrányos élethelyzetű nőknek, mely holisztikus szemléletben ötvözi az egészségügyi és szociális ellátást. A támogatást az intézmény fejlesztése mellett a traumatudatos szemlélet oktatási anyagának kidolgozására, szélesebb körben történő megismertetésére fordítják.

Az “év legkiemelkedőbb infrastrukturális fejlesztési terve” kategória győztese az Akut Pécs Alapítvány. A szervezet célja a pécsi és Pécs környéki akut ellátásra szoruló betegek ellátásának javítása. Az Alapítvány a támogatásnak köszönhetően a pécsi Sürgősségi Klinikát fejleszti, valamint átfogó rekreációs programot valósít meg a klinika egészségügyi dolgozói számára kiégésük mérséklése érdekében. Ennek jegyében rekreációs teret alakítanak ki a klinikán, emellett pedig mentálhigiéniai foglalkozásokat is meghonosítanak.

Az “év legkiemelkedőbb edukációs módszertana vagy egészségműveltséget célzó edukációs kampánya” kategória győztese a Veresegyházi Misszió Egészségügyi Központ. A Központ járóbetegellátással, valamint rehabilitációval foglalkozik, különös tekintettel a mozgássérültek és az agysérültek egyéni terápiás kezelésére. A támogatást egy olyan multimediális oktatási anyag létrehozására fordítják - az otthoni ápolás, gondozás, mobilizálás témakörében, amely nagyban hozzájárulhat ahhoz, hogy a pácienseik és az őket ellátó családtagok tartósan élhető élethelyzetet tudjanak kialakítani.

A BioTechUSA az Egészségért Díj pályázatainak előszűrését követően a Komplex Daganatkezelésért Alapítvány, a Budapesti Orvostanhallgatók Egyesület, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Reumatológiai és Immunológia Klinika, a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház, a Nevetnikék Alapítvány, a Budapesti Szent Ferenc Kórház került shortlistre, mely intézmények közül egy közönségszavazás útján választották ki azt a szervezetet, amely 3 millió forint hozzájárulást kapott fejlesztése megvalósításához.

A szervezetekre összesen több mint 10.000 szavazat érkezett, végül a közönségdíjat a legtöbb, mintegy 3375 szavazattal a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház Központi Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztálya nyerte. A Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház a vármegye legnagyobb ellátója, a Dél-alföldi térség egyik egészségügyi súlypontja, évente több, mint 50 ezer fekvőbeteget lát el. Az elnyert támogatást a kórház Központi Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Osztálya ülés- és állás stabilizáló eszközök beszerzésére fordítja, mely eszközök nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy az intenzív osztályon lélegeztetésre szoruló betegek tüdő funkciói mielőbb visszatérjenek és megelőzzék a mozdulatlanságból adódó légtartalomcsökkenés kialakulását.

Az egészség kultúrájának megteremtéséhez innováció kell

Az öttagú zsűriben a BioTechUSA-cégcsoportot Lévai Bálint vezérigazgató és társtulajdonos, illetve Lékai-Kiss Ramóna, a márka nagykövete képviselte, a díj médiapartneri szerepét betöltő Central Médiacsoporttól Pácsony Daniella, kreatív és kommunikációs igazgató, valamint Kempf Zita, a Házipatika.com és a Gyerekszoba.hu főszerkesztője értékelték a pályázatokat. A díj szakmai partnerétől, a Magyar Kórházszövetségtől pedig az elnök, Dr. Velkey György János véleményezte a benyújtott terveket. Dr. Velkey György János a díjátadón elmondta: “Az egészség kultúrájának megteremtésében a kórházaknak vezető szerepet kell betölteniük, s ehhez innovatív gondolkodásra van szükség. Abban, hogy az ötletből egészségnyereség legyen, a BioTechUSA az Egészségért Díj nagyon fontos szerepet tölt be, ezért is vállaltuk örömmel a Magyar Kórházszövetség nevében a program szakmai támogatását.”

“Egy hazai nagyvállalat, egy egészségügyi ernyőszervezet és egy jelentős hazai médiacsoport összekapcsolódásával egy példaértékű kezdeményezést hoztunk létre. Bízom benne, hogy ez más nagyvállalatok számára is iránymutató lehet” - mondta a díjátadón Lévai Bálint. A cégcsoport vezérigazgatója hozzátette: “nagyon örülök neki, hogy 4 különböző egészségügyi innováció, infrastrukturális fejlesztés és edukációs kampánynak lehetünk támogatói. A teljes, hosszú és minőségi élet megfelelő számú és felkészültségű egészségügyi szakember, minőségi ellátás, valamint preventív kampányok nélkül aligha lenne megvalósítható, ezért döntöttünk a BioTechUSA az Egészségért Díj megalapítása mellett.”

A vállalat a tervek szerint jövőre kibővített kategóriarendszerrel és megemelt keretösszeggel várja a pályázatokat.