Először járnak Magyarországon a padel nagyágyúi

Elképesztően erős és színes nemzetközi mezőny jött össze a Magyarországon először rendezendő profi, pénzdíjas padel versenyen, amelyet a FEPA (Európai Padel Szövetség), a MAPASZ (Magyar Padel Szövetség) és az APT Padel Tour rendez.

A világ 15 országának (Brazília, Portugália, Argentína, Franciaország, Olaszország, Spanyolország, Chile, Svájc, Uruguay, Horvátország, Ausztria, Szlovákia, Csehország, Tunézia és Magyarország) 68 játékosa indul az első ilyen megmérettetésen itthon, amelynek a Padel Club Hungary szentendrei klubja, a Padel Club Bravos ad otthont.

A hazai szövetségnek (MAPASZ) és a nemzetközi szervezeteknek rekordidő alatt sikerült megnyernie a 34 párost a hazai versenynek – köztük tíz játékost, akik az APT világranglistán előkelő helyen szerepelnek. A verseny egyik favoritjaként indul a nemzetközi „nagyágyú”, a portugál Miguel Oliveira is, aki az APT ranglista 10-dik helyén szerepel. A tornán indul még az argentin Amilcar Bejarano (APT 14.), a brazil Joao Flores (APT 18.) és Lucas da Cunha (APT 26.) és a francia Jeremy Scatena (ATP 29.) is.

A 24 párt számláló főtáblán garantált helye lesz a hazai padel országos bajnokoknak, Nemcsek Norbertnek, és szabadkártyával játszanak az erős nemzetközi mezőnyben korábbi bajnokaink Weidinger Gergely, Bíró André és Terkovics Milán. Összesen 23 magyar játékos indul a versenyen.

A verseny látogatói számára a belépés ingyenes – a Padel Club Bravos sport klubba (cím: Szentendre, Kalászi út 3.). A selejtezőket szeptember 1-én, szerdán rendezik, míg a legjobb 32, majd 16 játékos szeptember 2-án és 3-án lép a „gyepre”. A verseny elődöntőit szeptember 4-én, míg a döntőt vasárnap reggel 10:30- kor tartják.

A világ egyik leggyorsabban fejlődő sportjaként számontartott padel megállíthatatlanul terjed itthon is: a Budapesten lévő nyolc, nyilvánosan látogatható pálya mellett tizenkét vidéki pályán is lehet már játszani. Sok nagyvárosban épültek pályák az elmúlt évben – többek között Szegeden, Kecskeméten, Gödön és Szentendrén is. A padelt könnyebb elsajátítani, mint a teniszt, kevésbé vesz igénybe, mint a squash, remek kardió mozgás és „társasjáték” négy ember számára. A padel tulajdonképpen a tenisz és a fallabda legjobb elemeit ötvözi. Párok játsszák egymással szemben egy 10×20 méteres „mini teniszpályán” speciálisan a sportág számára kifejlesztett padelütővel és labdával.