Extrém mentőakciókkal érkezik a Spektrum új műsora

AMC Spektrum - Dr SÓS - 2024.08.08

A Spektrum legújabb szemléletformáló, saját gyártású produkciója az ember és az állatvilág különleges együttélését, az állatorvosi munka rejtelmeit, a nem mindennapi veszélyekkel járó fajmentést, valamint a fajok megóvását mutatja be. A Dr. S.O.S. – Vészhelyzet a vadonban nyolc epizódjában vadlovak, orrszarvúk, ragadozó madarak, medvék, vad- és nagymacskák, bölények, elefántok és kígyók életének pillanataiba kaphatnak betekintést a nézők.

(fotó kredit: Szabó Gábor)

Adrenalindús bölénymentés, orrszarvú mesterséges termékenyítése, vagy éppen kígyóvérvétel? Mindezt szakszerűen! A lenyűgöző helyszínekkel és nem mindennapi mentőakciókkal jelentkező sorozat egyedülálló módon mutatja be a vadon élő állatok hősies küzdelmekkel és felemelő sikerekkel tarkított történeteit. A Spektrum december elsején rajtoló műsora eddig ismeretlen világba kalauzolja el a nézőket, ahol mindenki részese lehet a vadon élő állatok lenyűgöző és olykor szívszorítóan drámai életének. A nyolc részben a nézők találkozhatnak hortobágyi vadlovakkal, bölényekkel, viperákkal vagy éppen a magyarországi állatkertek orrszarvúival, jegesmedvéivel és tigriseivel – hiszen ahol vadon van, ott vészhelyzet is van!

A gyártó cég, a Filmdzsungel által megálmodott és életre hívott, Tóth Zsolt Marcell rendezésében készült sorozat műsorvezetői Dr. Sós Endre, a Budapesti Állat- és Növénykert megbízott vezetője és főállatorvosa, a terület egyik első számú szakértője, nemzetközi vadvédelmi programok résztvevője, valamint Vadon Jani, közkedvelt televíziós és rádiós műsorvezető, akit a Spektrum nézői a Várfoglalók című sorozatból is jól ismerhetnek.

„Az AMC Networks International Central and Northern Europe saját gyártású produkciója, a Dr. S.O.S. – Vészhelyzet a vadonban című sorozat egyedülálló a maga nemében. Egyszerre szórakoztat és tanít, drámai erővel és szakmai hitelességgel tárja fel a vadon és az állatkertekben élő állatok, valamint az állatorvoslás izgalmas, gyakran rejtett világát. Túlmutat a hagyományos televíziós szórakoztatás keretein: küldetése, hogy valódi állati sorsokat bemutató epizódokon keresztül hívja fel a nézők figyelmét a természeti környezet egyre sürgetőbb segélykiáltására.” – mondta Radnai Péter, kreatív producer, AMCNI CNE.

A nyolcrészes produkció jóval több, mint egy átlagos természetfilm-sorozat. Nemcsak kikapcsol, hanem teljesen beszippantja a nézőt, mindemellett mély üzenetet is hordoz: hiszen ki gondolta volna, hogy egy-egy mentőakción akár egy faj jövője is múlhat? Éppen ezért a sorozat szakmai hátterét a Fővárosi Állat- és Növénykert biztosította, amely 1866-os megnyitásával az egyik legrégibb, 660 állatfaj 6900 egyedéből álló gyűjteményével pedig az egyik legváltozatosabb állatkert az egész földkerekségen. Magyarországon pedig messze a leglátogatottabb kulturális intézmény, amelyet évi egymilliónál is több látogató keres fel. Az itt tevékenykedő szakemberek fontos munkát végeznek az oktatás, környezeti nevelés és a természetvédelem terén is. A Budapesti Állatkert aktív résztvevője a ritkulóban lévő fajok állatkerti szaporítását összehangoló tenyészprogramoknak, és jelentős szerepet vállal az állatok természetes élőhelyén végzett terepi természetvédelmi munkában. A kert szakemberei emellett vadállatmentéssel is foglalkoznak: hazai védett vagy fokozottan védett állatfajok sérült, legyengült vagy elárvult egyedeinek segítenek, hogy a sikeres rehabilitáció végén visszajuttassák őket a vadonba. Ennek a munkának köszönhetően évente kétezernél is több mentett állat kap második esélyt az életre.