Felpörgeti az egészségügyet a Schneider Electric

Gyorsabb digitalizációt, hatékonyabb erőforrás-gazdálkodást és javuló betegélményt eredményezhet az egészségügyi intézményekben a Schneider Electric és a ThoughtWire stratégiai partnersége. A két társaság az Innovation Summit Barcelona rendezvényen jelentette be az együttműködést, melynek köszönhetően leküzdhetőek a betegközpontú, digitális kórházzá történő átalakulás legnagyobb akadályai.

A jelenlegi munkaerő-piaci helyzet miatt folyamatosan emelkedő bérköltségek, az üzemeltetés és fenntartás drágulása, a digitalizációval járó kiadások – ezek és még számos egyéb tényező hatalmas nyomást gyakorol az egészségügyi intézmények, kórházak költségvetésére. A Schneider Electric és a ThoughtWire múlt héten, az Innovation Summit Barcelona rendezvény keretében bejelentett stratégiai partnerségi megállapodása nem csak ezeknek a kihívásoknak a kezelésében támogatja az egészségügyi szervezeteket, de hozzásegíti őket ahhoz is, hogy valóban okos kórházakat hozzanak létre. Felpörgeti a digitalizációt és lehetővé teszi számukra mind a munkavállalói, mind a betegélmény javítását.

Napjainkban az egészségügyi intézmények működtetése során jellemzően egymástól elkülönített, silószerű rendszereket használnak a fenntartók, vagyis a rendelkezésre álló információ sok helyen, szétszórva található. Így például egyáltalán nincs, vagy minimális kapcsolat lehet a műtéteket végző személyzet és a létesítmény fenntartásáért felelős személyek között, miközben mind az egészségügyi ellátásban résztvevők, mind a betegek részéről egyre inkább elvárás a zökkenőmentes működés és jelenlét a kezelés és a kórházi tartózkodás során. Mindebből az következik, hogy a rendelkezésre álló, egyre nagyobb mennyiségű információban rejlő lehetőségek kiaknázása is nehézkesen halad.

A ThoughtWire épített környezetre kialakított digitális iker (Digital Twins) technológiája révén minden fizikai objektum, berendezés, eszköz digitális megfelelője (digitális ikertestvére) rendelkezésre áll egy, az adott létesítményre vonatkozó részletes, virtuális modellben. „Az elmúlt 10 évben azon dolgoztunk az egészségügyben tevékenykedő partnereinkkel, hogy hatékonyan összegyűjtsük az adatokat a kritikus klinikai és műtéti rendszerekből valamint a tárgyak internete (IoT) hálózatot alkotó eszközöktől. Ezzel olyan, valósidejű digitális másolat építése volt a célunk, ami megkönnyíti az orvosok számára, hogy átfogó képet alkossanak a betegek igényeiről és a teljes kórházi munkafolyamatról. Az utóbbi időben ugyanakkor azzal szembesültünk, megjelent az igény arra, hogy az épületek infrastruktúrájával kapcsolatos adatokat – köztük a villamos hálózatra és a környezeti hatásokra vonatkozók – is hasonló modellben érhessék el a létesítmények fenntartásáért felelős csapatok”- mondta el Mike Monteith, a ThoughtWire vezérigazgatója.

A ThoughtWire-rel való partneri együttműködés lehetővé teszi a Schneider Electric egészségügyi szektorban tevékenykedő ügyfelei számára, hogy előnyt kovácsoljanak a hálózatba kapcsolt kórházi rendszerekből és eszközökből. A két cég megoldásai révén olyan működési modellre állhatnak át az egészségügyi intézmények, amelyben a létesítménygazdálkodás és a gyógyítási folyamatok egyaránt zavartalanul valósulhatnak meg, és mindkét terület rendelkezik azokkal az információkkal, amelyekkel biztosíthatják az optimális szolgáltatásokat mind a betegek, mind az adott intézményben dolgozók számára. A ThoughtWire Digital Twins technológiája lehetővé teszi a Schneider Electric számára, hogy átfogó adatmodellt biztosítson az üzemeltetők számára az egészségügyi intézmények fizikai infrastruktúrájáról, a gyógyítást támogató és az informatikai rendszerekről, az IoT eszközökről, valamint a munkafolyamatokról és magukról az ott dolgozókról annak érdekében, hogy a lehető legjobb ellátást kaphassák a betegek.

„A ThoughtWire már bizonyított megoldásai lehetővé tették a kórházak számára, hogy hatékonyabban működjenek, csökkentsék a költségeiket és a betegek elégedettebbek legyenek az ellátással.. Ez az együttműködés még inkább segíti a Schneider Electric ügyfeleit abban, hogy a digitális korszak elvárásainak megfelelően alakítsák át a kórházakat és ezáltal magasabb minőséget biztosítsanak a betegeiknek, a egészségügyi ellátószemélyzetnek és valamennyi dolgozójuknak” – hangsúlyozta Mike Sullivan, a Schneider Electric Épület Üzletágának elnöke.