Gyerekekiktől féltik mobiljukat az európaiak

HONOR puts the Magic7 Lite through the ultimate endurance test - challenging kids to get creative in pushing the phone to its limits.

A HONOR új kutatása feltárja a gyermekek kezébe kerülő telefonok valódi költségeit: az európai felnőttek 47 százalékát érinti gyermekekkel kapcsolatos okostelefon-malőr. Kádban fürdetett, WC-be ejtett, lépcsőn legurult készülékek: a megkérdezettek 36 százaléka bevallotta, hogy pont az ilyen esetek miatt dugná el gyereke elől telefonját. A tartósság tesztelésére a HONOR „hisztis tesztelők” csapatát hívta segítségül, hogy a HONOR Magic7 Lite-ot a legnagyobb strapabírósági kihívásoknak tegyék ki.

A HONOR kutatásából kiderül, hogy az európai felnőttek 36 százaléka tapasztalta már, hogy a gyermeke összetörte vagy megrongálta a telefonját, 32 százalékuk pedig még biztosítást is kötött a gyermekekkel kapcsolatos készülékkárosodások esetére. Míg 48 százalékuk vásárolt már extra védelmet, hogy korlátozza a lehetséges károkat, 36 százalékuk bevallotta, hogy teljesen eldugta a telefonját. És mit éreznek, amikor látják, hogy egy gyermek felveszi a telefont és játszani kezd? Az európai felnőttek 37 százaléka számolt be aggodalomról, 14 százalékuk pedig teljes pánikba esett.

A kutatás bemutatta, hogy az okostelefonok mit élnek át a gyerekek kezei között. Kiderült, hogy a tíz legkomolyabb telefonsérülést okozó gyerekbaleset a következő:

1. A gyermek elejtette a telefont

2. A lépcsőn leesett a telefon

3. A WC-be esett a telefon

4. A kádba, zuhany alá esett a telefon

5. A telefonra ráálltak/eltaposták

6. A telefon megsérült a gyermek hisztije miatt

7. A telefont etetőszékből leejtették vagy kanállal megcsapkodták

8. A telefon össze lett homokozva

9. A telefont nagy magasságból (pl. egy épület tetejéről/egy hídról) leejtették

10. A telefont sárba ejtették

Ezért a HONOR a legtartósabb telefonjának teszteléséhez szakértőket hívott – magukat a „mini katasztrófákat”. Egy csapat „hisztis tesztelőt” engedtek rá a HONOR Magic7 Lite-ra, akik kreatív (és kaotikus) módokat találtak ki arra, hogy feszegessék a telefon határait. A távirányítású autókkal való nagy sebességű száguldozástól kezdve a homokvárépítésen át a homokozóba ásásig a gyerekek mindent megtettek, hogy kiderítsék, a HONOR Magic7 Lite képes-e túlélni egy vidám kisgyermek kitartását.

SPOILER! A HONOR Magic7 Lite túlélte a totyogós terrort.

A tesztek:

- A gyerekcsapat ejtőernyőt erősített a HONOR Magic7 Lite-hoz, hogy tesztelje a kényszerleszállási technikáját. A telefon félelmet keltve zuhant le – de túlélte.

- A HONOR Magic7 Lite-ot egy távirányítós autó tetejére szíjazták ragasztószalaggal, átrepült egy hatalmas rámpán és egy úszómedencén – hogy túlélje szerencsétlen autót, amire ráerősítették...

- A HONOR Magic7 Lite-ot egy jégtömbbe fagyasztották, majd egy kalapáccsal kiszabadították... miközben a bejövő hívás még mindig hangosan és tisztán szólt!

- Végül pedig a HONOR Magic7Lite-ot órákig egy homokozóba temették... és az akkumulátor túlélte a homokvárat.

Kai Bai, a HONOR regionális menedzsere így fogalmazott: „A gyerekekkel való játék mind mókás és szórakoztató, de valódiak azok az erőfeszítések is, amikkel a készülékeket biztonságban szeretnénk tartani az apró kezektől és a nagy kalandoktól. Ezért hoztuk el a legjobbak legjobbjait, hogy a HONOR Magic7 Lite-ot próbára tegyék, és bebizonyítsák, hogy mindent elbír, aminek a kis kezek (és lábak) kitehetik. A HONOR Magic7 Lite-tal ez nem túl meglepő – elvégre az eddigi legtartósabb telefonunk, amelyet úgy hoztunk létre, hogy bármit kibírjon, ami az útjába kerül, a sáros pocsolyáktól a tegnapi ételmaradékokig.”

A tartósságra tervezett HONOR Magic7 Lite por- és vízálló, ejtésgátló kijelzővel ellátott, és tele van energiával. A teszteket itt tekintheted meg.