Tizenöt startup került be a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) inkubációs programjába, a csapatok eddig mintegy 175 millió forint befektetéshez jutottak. Az intézmény új akcelerátos programjába február végéig várják a jelentkezőket a mentorok.
Egy éve indult a BME Z10, a Műegyetem startup inkubátora, ahová eddig több mint 150 vállalkozási ötlettel jelentkeztek a hallgatók, és 15 startup került be a programba. A Z10-ben jelenleg tíz, egyetemistákból álló, tőkebefektetést szerzett csapat dolgozik – írja az MTI a BME közlése alapján. Az új akcelerátor programba február 28-ig várják a jelentkezőket a mentorok.
A Műegyetemen mintegy 30 ezer négyzetméter korszerű laboratóriumi háttér áll rendelkezésre, összesen 67 olyan labort működtet az intézmény, amely piaci kutatás-fejlesztési megrendeléseket tud fogadni. A BME tudásbázis magját a több mint 21 ezres oktatói-hallgatói szakmai közösség és az egyetem szerteágazó – állami, vállalati és nonprofit – kapcsolatrendszere jelenti.
Az innovációs ökoszisztéma kialakításában a szakterület-specifikus kutatás-fejlesztési projektek is jelentős szerepet játszanak, például a Nokia, a Vodafone Magyarország és a BME tavaly októberben kötött együttműködése, amelynek keretében az egyetemen kísérleti 5G hálózat és 5G laboratórium épül. Az ilyen típusú projekteknek köszönhetően az egyetemistáknak már az alapképzéstől kezdve lehetőségük van együttműködni olyan nagyvállalati partnerekkel, mint a Siemens, a Nokia, az MVM, a Richter Gedeon és a Rolls-Royce.