Kiderült: ilyenek az ingatlanközvetítők

Melyik szakma a trendi a fiatalok között és miben jó az idősebb korosztály? Érdemes különbséget tenni, vagy van, ahol mindenki megtalálhatja a számítását? A Duna House ezer értékesítő adatai alapján vizsgálta meg korosztály, végzettség és nem alapján, hogy mi jellemző az ingatlanközvetítői szakmára. A hölgyek még mindig előnyben vannak, de egyre több a fiatal férfi is.

A közvetítői szakmát, az 5 generáció szakmájának is szokták emlegetni és valóban a Duna House felmérése alapján elmondható, hogy korösszetételben óriási a különbség a két véglet között. A legfiatalabb a szakmában 19 éves, míg a legidősebb 76. életévébe lépett az idén.

„Egy szakma népszerűségéről sokat elmond, hogy milyen korösszetétellel rendelkezik. A régebben népszerű, de mostanra elöregedő vagy az új, csak fiatalokat érdeklő szakmák között üdítő színfolt az ingatlanértékesítői szakma, ahol a statisztikák szerint minden generáció megtalálja a számításait.” – nyilatkozta Benedikt Károly, a Duna House elemzési vezetője. „Az élethelyzethez alakítható munkastílus és munkarend, az emberekkel való közvetlen foglalkozás, illetve a jó kereseti lehetőségek is minden korosztály számára vonzóvá teszik ezt a szakmát. Nagyon fontos érv lehet a folyamatos tanulás és fejlődés lehetősége, erre mi is külön hangsúlyt fektetünk a hálózatunk oktatási rendszerében.”

Az ingatlanközvetítők átlagéletkora 44 év, ebből talán értelemszerű, hogy a szakmában legnagyobb százalékban (34%) a 40 és 50 év közötti korosztály van jelen. Az 50-60 év közöttiek 25%-kal, a 30-40 év közöttiek 20%-kal, de a 18-30 év közötti fiatalabb generáció is 13%-kal képviselteti magát. Érdekesség, hogy a 18-30 év közötti korosztály az egyetlen, ahol nagyobb arányban vannak jelen a férfiak, mint a nők. Az összes többi korcsoportban a hölgyek vitték a prímet. Ebből adódik, hogy összesítve a nemek közötti arányok versenyét is a hölgyek nyerték 58-42%-os megoszlásban.