Különleges címlappal jön az InStyle magazin

Történelmi címlappal és különleges üzenettel jelenik meg az InStyle magazin márciusi száma, amelynek címlapján Szalay Anna Lilla Down-szindróma aktivista látható. A magazin a korlátokat legyűrő, álmaikért töretlenül dolgozó embereket ünnepli ebben a mindenki számára nehéz időszakban. A lapot kiadó Marquard Media Magyarország társadalmi szemléletformáló kezdeményezéssel is jelentkezik, a következő hetekben a #képesvagyok kampány során hírességek, sikeres nők és a hétköznapok hősei is elmondják, hogy miként léptek át az akadályaikon.

A márciusi InStyle magazin címlapján Szalay Anna Lilla, Down-szindróma aktivista szerepel, mellette pedig Széles Adrienn vitiligo nagykövet és Illés Fanni paralimpikon úszó is őszintén vallanak arról, hogy milyen nehézségekkel kellett szembenézniük életük során, és hogyan győzik le nap mint nap a korlátaikat.

A közösségi média felületeken a magazin megjelenésével egyidőben újtára indul a #képesvagyok kampány, amelynek nem titkolt célja egymás erősítése. Minden élettörténet bizonyítja, hogy érdemes küzdeni az álmokért még akkor is, ha azok sokszor elérhetetlennek tűnnek. A különféle történetek mellett érzékenyítő videó-sorozat és szakértői cikkek hívják majd fel a figyelmet az ableizmus, vagyis a fogyatékosságellenesség jelenségére. A kampányt a #képesvagyok hashtag fogja össze.

„Az InStyle-lal, csakúgy, mint ezzel a kampánnyal is, szeretjük átlépni és ledönteni a korlátokat, konvenciókat. A márka nemzetközi és hazai szinten is kiemelten fontosnak tartja a belevaló, erős és példaértékű nők bemutatását a címlapon és a magazinban egyaránt. Reméljük, hogy a bemutatott történetek sokakat bátorítanak majd arra, hogy elfogadóak és támogatóak legyenek másokkal és önmagukkal szemben is – mert sokszor a legnagyobb korlátot az jelenti, hogy félünk hinni önmagunkban” – mondta Alberti Petra Bianka főszerkesztő.

„Mivel én ezzel az állapottal születtem, aki nem ismer engem, azt nézi ki belőlem, hogy én képtelen vagyok bármire is. Én úgy gondolom, hogy nekem minden napom azzal telik, hogy bizonyítsak. Duplán vagy triplán kell teljesítenem ahhoz, hogy el tudok menni autóval edzésre, vagy hogy le tudok vezetni az autópályán ezer kilométert is. Nekem nem gond fenntartani egy háztartást, úgy, hogy naponta kétszer edzek, utána pedig főzök, mosok és takarítok is. Néha olyan érzés, mintha mások kétkedve néznék, hogy mindez hogyan lehetséges” – mondta el Illés Fanni paralimpikon úszó.

„Nem érzem másnak magam. Tudom, hogy vannak korlátaim, például a matematikai képességeimnek is vannak korlátai. De nem érzem azt, hogy a Down korlátozna bármiben. Nem így élem meg. Nem érzem, hogy ez hátrány. A közvetlen környezetem mindig is természetesnek tekintette ezt. Nem mondhatjuk azt sem, hogy ez elfogadás, mert ami természetes, azt nem kell külön elfogadni. Mindenben úgy veszek részt, mint mindenki más. És ez természetes is számomra” – mondta el Szalay Anna Lilla, Down-szindróma aktivista, a márciusi InStyle magazin címlaplánya.

„A vitiligót csak és kizárólag elfogadni lehet. Én úgy vagyok vele, mint az esővel, hogy ha már így is, úgy is rajtad van, és semmit az égegyadta világon nem tudsz csinálni, akkor nem jobb inkább elfogadni? Szerintem ez az első lépés. A következő lépés az, amikor csinálsz egy belső munkát. Mi ez? Miért kaptam? Miben hátráltat ez engem? Miben fog előrevinni? Azért van a vitiligóm, hogy segíthessek” – nyilatkozta Széles Adrienn vitiligo nagykövet.