Egy vállalkozás elindítása mindig izgalmas időszak, hiszen végre belevághatunk a saját üzletünkbe, és idővel akár a jelenlegi munkahelyünknek is búcsút inthetünk. Azonban kezdő vállalkozóként számos dologra oda kell figyelnünk, hogy az utunk zökkenőmentes és sikeres legyen. Mire van ehhez szükségünk napjainkban? Alábbi cikkünkben mutatjuk a legfontosabb tudnivalókat! (x)
1. Üzleti terv
Habár a kezdő vállalkozók gyakran csak legyintenek az üzleti terv hallatán, viszont enélkül semmiképp nem érdemes útnak indulni. Szerencsére közel sem kell olyan komplex tervet készítenünk, mint a multinacionális óriáscégeknek, viszont legalább az alapokat célszerű lerakni.
Tervezzük meg minimum 6 hónappal előre a kiadásainkat, és túlzott optimizmus helyett inkább számoljunk kevesebb bevétellel. Bontsuk le minden kiadásunkat részegységekre, és határozzuk meg konkrétan a vállalkozásunk fenntartására és a marketingre szánt költségvetésünket is.
2. Kezdőtőke
Mit ér egy ötlet, ha nincs elég pénzünk megvalósítani azt? Amíg bizonyos üzleteket szinte fillérekből elindíthatunk, addig más lehetőségekhez akár súlyos milliók is kellenek. A legjobb döntés, ha már hosszú hónapokkal előre elkezdünk félrerakni, hogy az indulás minél kényelmesebb legyen. Kalkuláljunk a váratlan kiadásokkal is, ezért mindig legyen elegendő tartalék a számlánkon, hogy semmi ne álljon a haladásunk útjába.
TIPP: Minősített fogyasztóbarát személyi hitel segítségével végre elindíthatjuk a saját vállalkozásunkat, és minden anyagi feltételt biztosíthatunk üzletünk fellendítéséhez. Fontoljuk meg alaposan a felvenni kívánt összeg mértékét, és hozzunk felelősségteljes döntést a kiszámítható jövő érdekében.
3. Könyvelő
A könyvelő két dologban is segítséget nyújt: egyrészt megtalálja a számunkra ideális vállalkozási formát, másrészt minden dokumentumot szabályosan elkészít és idejében benyújt az illetékes hatóságoknak. Akár átalányadózó egyéni vállalkozóként vagy cégként szeretnénk tevékenykedni, egy megbízható könyvelőre bizony szükségünk lesz.
Természetesen egy bizalmi munkakörről beszélünk, hiszen a könyvelőnk minden egyes bevételünket és kiadásunkat pontosan látni fogja, ezért fontoljuk meg alaposan, hogy kivel dolgozunk együtt. A könyvelőnknek folyamatosan elérhetőnek kell lennie, és mindig tájékoztatnia kell a vállalkozásunk költségeit optimalizáló lehetőségekről is.
4. Külsős szakemberek
Újdonsült vállalkozóként könnyen eshetünk abba a hibába, hogy minden feladatot mi magunk szeretnénk ellátni. Ez ideig-óráig talán még működhet is, azonban pontosan ismernünk kell az erősségeinket és gyengeségeinket is. Ha valamihez nem értünk, és nem vagyunk jártasak benne, akkor ne habozzunk szakértőkre bízni a teendőket.
Legyen szó weboldal készítésről, marketingről vagy bármilyen egyéb feladatról, a megfelelő szakemberekkel nem kell aggódnunk a siker miatt. Sőt, még sokat spórolhatunk is, hiszen profi marketingesekkel például biztosan nem fogjuk amatőr, saját kezűleg készített kampányokkal égetni a pénzünket.
Ha valahol elakadtunk, kérjünk bátran segítséget, és ne söpörjük a szőnyeg alá az előttünk álló feladatokat. Tanuljunk meg delegálni, és szervezzük ki a számunkra nehézkes vagy egyenesen megoldhatatlan teendőket. Ne feledjük, hogy ez legalább olyan fontos befektetés, mint a munkaeszközeink beszerzése vagy a vállalkozásunk megalapítása.
5. Motiváció
Végül talán a legfontosabb: megfelelő motiváció és kitartás hiányában sajnos hamar elhasalhatunk a piacon. A siker szinte soha nem jön egyik napról a másikra, ezért legyünk szorgalmasak és lelkesek, még akkor is, amikor nem éppen az elvárásaink szerint alakulnak a terveink. Gondolkodjunk 1-2 éves távlatokban, és dolgozzunk meg minden nap keményen a céljainkért.
Kezdő vállalkozóként a fent említett dolgok mindegyikére szükségünk lesz, ezért amit csak tudunk, már most érdemes előkészíteni és megtervezni. Ha pedig nincs elég kezdőtőkénk, akkor a minősített fogyasztóbarát hitel jelentheti a megoldást, hogy beindítsuk az üzletünket. Tegyünk meg mindent a siker érdekében, és építsünk igazán gyümölcsöző vállalkozást! (x)