Nemzetközi ötletversenyt indít a Deutsche Telekom

Nemzetközi ötletversenyt indít a Deutsche Telekom IT Solutions. A felsőoktatásban tanulók számára nyitott háromnapos kreatív ideathont online, november 13. és 15. között rendezik meg, ami a pandémia alatti és utáni világ legégetőbb problémáira keresi a választ. Az eseményen neves mentorok segítik a csapatban vagy egyéniben dolgozó diákokat. Az esemény nagykövete Mariya Gabriel, az Európai Unió innovációért, kutatásért, kultúráért, oktatásért és ifjúságért felelős biztosa. A legjobb projektek értékes díjazásban részesülnek és a diákok az ötletük megvalósításában is támogatást kapnak. A futuRE:buildre még november 10-ig lehet jelentkezni.

A Deutsche Telekom IT Solutions online versenyén a résztvevőktől négy témakörben várnak ötleteket. A diákok az oktatás, az egészségügy, a társadalom és a gazdaság területén dolgozhatnak ki olyan előremutató projekteket, amelyek megoldást nyújthatnak egyebek mellett az online oktatás és tanulás, a távdiagnózis, a helyi önkéntesség, a nagyobb egészségügyi biztonság, a szabadúszó munkakultúra, a járvány nyomán átalakuló irodapiac, a kisvállalkozások támogatása vagy az ötnapos munkahét aktuális problémáira. A témakörökön belül a versenyzők szabadon ötletelhetnek, a lényeg, hogy az eredmény innovatív, megvalósítható és fenntartható legyen.

A futuRE:buildre november 10-ig lehet jelentkezni az ideathon Junction felületén. A legjobb projektek kategóriánként 2500 eurós díjazásban részesülnek, az összetett verseny nyertese pedig további 2500 eurót vihet haza. A Deutsche Telekom IT Solutions a nyertes koncepciók megvalósítását is segíti majd. A háromnapos esemény végig online, a futuRE:build Slack felületén zajlik majd.

A mentorok és zsűritagok között olyan neves szakértők szerepelnek, mint a Bridge Budapestet vezető Pistyur Veronika, Pekopcsák Zoltán, a Prezi adatelemzési vezetője vagy Kovács Péter, a Global Startup Awards és a Budapest Startup Safari társalapítója. Az futuRE:build társszervezője a CraftHub.