Netszülőket képez a Vodafone

Szülők számára kialakított online kurzusokkal bővíti e-learning képzéseit a Vodafone Alapítvány. A Netszülő program két korcsoportra optimalizált, szakemberek segítségével kidolgozott képzései rövid, interaktív modulokon keresztül nyújtanak segítséget a szülőknek a digitális neveléssel kapcsolatos kérdések megválaszolásában. A program célja, hogy közelebb hozza számukra azt az online világot, amelyben a gyerekek már otthonosan, de sokszor nem elég tudatosan mozognak, így többek között olyan témákban fejleszthetik tudásukat, mint a biztonságos internet-, közösségi média és a videojátékok használata. A 6-12, valamint 12-18 éves gyerekek szülei számára kialakított képzések ingyenesen elérhetők és akár mobiltelefonon is elvégezhetők a Vodafone Alapítvány e-learning képzéseit gyűjtő E-skola oldalon.

Melyek az internetes zaklatás árulkodó jelei és hogyan lehet erre felkészíteni gyerekeinket? Mikortól számít a rendszeres videojátékozás függőségnek? Szülőként hogyan lehet megteremteni a család életében az online és offline világ egyensúlyát? Létezik ideális digitális házirend különösen az otthontanulás idejében? Megannyi kérdéssel szembesülhetnek a szülők a gyerekek digitális nevelését illetően, de nincs könnyű dolguk, ha a folyamatosan fejlődő digitális világban szeretnének eligazodni. A Vodafone Alapítvány Netszülő e-learning képzései szakemberek által kialakított modulokon keresztül nyújtanak segítséget számukra abban, hogy megismerjék és megértsék azt az online világot, amely meghatározó szerepet tölt be gyerekeik életében, ezért nélkülözhetetlen a szülők tudatos jelenléte.

A modulok rövid, interaktív és mobilra optimalizált egységekből épülnek fel, hogy a képzéseken részt vevő szülők elfoglalt mindennapjaiba a legjobban illeszkedhessenek. Mivel különböző életkorban más és más digitális kihívásokkal szembesülhetnek, így a Netszülő e-learning program két korcsoportnak megfelelően – 6-12 és 12-18 éves gyerekek – kialakított tematikával készültek, amelyeket hasznos tippek, trükkök és feladatok tesznek még színesebbé. A 6-12 éves gyerekek szülőinek szóló e-learning képzés például a digitális világ és eszközhasználat szabályai mellett az online világ egészen kiskorban jelentkező hatásaival kapcsolatban is edukálja a szülőket. A 12-18 éves gyermekek szülei pedig többek között olyan, a tinédzserkorú gyerekek életében fontos szerepet betöltő témákkal ismerkedhetnek meg, mint a közösségi oldalak világa, beleértve az influencer jelenséget vagy a nem megfelelő tartalmak generálásának és megosztásának hatásait.

„A pedagógusok digitális kompetenciafejlesztését célzó e-learning képzésünk nagy népszerűségnek örvend, a visszajelzések egyértelművé tették, hogy nyitnunk kell a tanárok mellett a szülők felé is, hisz a járvány miatt kialakult nehéz helyzetben ők is megtapasztalhatták a digitális eszközök és tudás nélkülözhetetlen szerepét. Ugyanakkor, sokuk számára jelenthet az online térben való eligazodás legalább akkora kihívást, mint a pedagógusoknak, ezért úgy döntöttünk, a szülőknek is szeretnénk segítséget nyújtani abban, hogy otthonosabban mozogjanak az online világban, tudatosabbak legyenek a gyerekek mindennapi internethasználatát illetően és az esetlegesen felmerülő problémákra vagy nehézségekre felkészülten reagálhassanak.” – tette hozzá Váczi Dorka, a Vodafone Alapítvány Digitális Oktatás Angyala, digitális pedagógia szakértő.

A Vodafone Magyarország Alapítvány az elmúlt években számos olyan kezdeményezést indított el, melyek elsődleges célja a jövő generációjának digitális oktatása, hogy a fiatalok felkészülten léphessenek majd a munkaerőpiacra. Ennek a kitűzött célnak a következő mérföldköve a Netszülő e-learning program, amely a pedagógusok számára kialakított képzés mellett szintén ingyenesen érhető el a koronavírus járvány miatt elrendelt korlátozások ideje alatt az E-skola oldalon.