Online bulikkal készülnek karácsonyra a cégek

A koronavírus-járvány felfutóban lévő negyedik hulláma miatt elkezdték visszamondani a hazai cégek a már előkészített programokat. Népszerűek lesznek decemberben a virtuális vacsorák, de bevett szokássá váltak a korábbi hullámokban a hasonló módon lebonyolított borkóstolók is, illetve sok vállalatnál online játékokkal dobhatják fel a karácsonyi programot.

Fotó forrása: Flinkit

Ugyan néhány hete még úgy tűnhetett, hogy a cégek bátran rendezhetnek a járvány előtti időszakot idéző karácsonyi összejöveteleket az év végén, nagyot fordult a világ, mert a negyedik hullám erősödése mellett sokan nem merik megkockáztatni, hogy egy légtérbe hívják az összes dolgozót. Pintér Antal, a Flinkit! ötletgazdája arról beszélt, tapasztalatai szerint az elmúlt hetekben emiatt sorra mondják le a vállalatok a már lefoglalt rendezvényhelyszíneket, és inkább virtuális vacsorákban, borkóstolókban, közös online játékokban gondolkoznak a vezetők.

„Az esetszámok meredek emelkedése miatt a vezetők nem tartják felelős viselkedésnek a nagy események megrendezését, ilyen kiszámíthatatlan körülmények között nem mernek nagyszámú munkavállalót egy légtérbe meghívni. Nemcsak beltéren, hanem kültéren sem tartják meg ezeket, ami oda vezet, hogy a karácsonyi partik ismét csak online térben valósulhatnak meg zömében” – magyarázta a Flinkit! alapítója.

Pintér Antal elmondta, tavaly a második hullám közepén, vakcinák hiányában szóba sem kerülhettek még a személyes jelenlétű céges évzárók, ezért a legtöbb vállalatnak van már tapasztalata a virtuális karácsonyi bulik megszervezésében is. Mint fogalmazott, ilyenkor előtérbe kerülnek azok a megoldások, amik az online térben összehozzák a csapatot. A legtöbb ilyen programot tavaly a kényszer szülte, de a közös élményt így is sikerült megadni a munkavállalóknak.

Pintér Antal szerint népszerűek lesznek decemberben a virtuális vacsorák, amikor minden dolgozónak házhoz szállítják az ételt és egy meetinghez kapcsolódva közösen fogyasztják el azt, de bevett szokássá váltak a korábbi hullámokban a hasonló módon lebonyolított borkóstolók is. Végül, de nem utolsó sorban a legnépszerűbb karácsonyi céges program a közös online játék lehet. Ennek alapvetően két verziója van: amikor valamilyen moderátor ott van a Zoom- vagy Teams-hívásban, illetve léteznek már teljesen digitális játékok is, mint amilyen a Flinkit! is.

Az utóbbi évek egyik legizgalmasabb hazai fejlesztése a Flinkit!, amely a klasszikus céges csapatépítőket ötvözi akár home office-ban, akár szabadtéren játszható saját online játékokkal. A Flinkit! ötlete már a járványt megelőzően megszületett, de a startup vezetői a koronavírus hatásaira reagálva döntöttek úgy, hogy online formába is átültetik a platformot.

A Flinkit!-et feladványok, pontgyűjtés és fejtörők jellemzik. A résztvevők a játék elején eldönthetik, hogy egymás ellen versenyeznek, vagy csapatokat alkotva teljesítik a játékot.

A platform egyik legnagyobb előnye, hogy nincs létszámkorlát, bármennyien tudnak vele egyszerre játszani, ráadásul a csapatok maguk dönthetik el, hogy mikor szeretnék azt lebonyolítani. Ezáltal költséghatékonyabb is más megoldásoknál, hiszen nem kell megfizetni egy trénert, aki a hívást koordinálja.

A játék népszerűségéről mindent elárul, hogy tavaly karácsonykor többek között olyan cégek dolgozói is a Flinkit!-en játszottak, mint a Coca-Cola, az Apple, a Nike, a Microsoft vagy épp az Uber, a visszajelzések pedig kivétel nélkül pozitívak voltak. A legtöbben arról számoltak be, hogy olyan új impulzust nyújtott a munkavállalók számára, amelyek a közös napi munkavégzésben nincsenek jelen.