Osztrák vállalkozás nyert a Women Startup Competition Global versenyen

Idén már nyolcadik alkalommal rendezték meg a Women Startup Competition döntő eseményét, ahová több mint 80 országból, köztük Dél Kelet Ázsiából és az Egyesült Államokból regisztráltak résztvevők. Az esemény sorozat döntőjét 6 elődöntő is megelőzte Budapesttől kezdve Kuala Lumpurig és óriási perspektívát nyújt nemcsak az európai női vállalkozók és startupperek, de azon angyal és kockázati tőkebefektetők számára is, akik végig kísérik az eseményt.

A Women Startup Competition Global idei győztese az osztrák Oratis, ami az első olyan spirituális társkereső alkalmazás, amely a belső energiákra összpontosít, amit egy speciális asztrológiai- és személyiségjegy algoritmus biztosít. A második helyezett a myCulture alkalmazás, amely személyre szabott ajánlásokkal alakítja és optimalizálja a művészeti és kulturális kiállítások és események megtalálását és lefoglalását. A harmadik helyezést a német Mahika by Lady Glass csapata nyerte, akik a holisztikus egészséget teszik mindenki számára elérhetővé az első immerzív wellness alkalmazásukkal.

A nyertesekkel személyesen is találkozhatnak az érdeklődők a közelgő ViennaUP'23 fesztiválon Bécsben, ami a Bécsi Gazdasági Ügynökség jóvoltából kerül megrendezésre.

2014 -ben indult Women Startup Competition kezdeményezés, több mint ezer nemzetközi és hazai női startup jelentkezését fogadta és támogatta szakmailag. A jelentkezők száma évről-évre nő - az idei versenyre már 400 fölötti előregisztráció érkezett -, és a reményeik szerint ez követendő példaként szolgál a szárnyaikat bontogató tehetségeknek.

Az ötletek tekintetében semmilyen tematikai megkötés nincs. Bárki jelentkezhet, aki úgy érzi, hogy az ötlete számot tarthat a nagyközönség és a befektetők érdeklődésére. A versenyben való részvétel egyetlen feltétele, hogy a startupok legalább 50%-ban hölgy tagokból álljanak, akik tehetségükkel és elhivatottságukkal másokat is inspirálhatnak. Az eddigi versenytapasztalatok szerint a mobil, a biotechnológiai fejlesztések, a divat, művészet és a gasztronómia területéről számos sikeres, befektetést kapott ötlet valósult meg. Külön öröm, hogy a kisgyermekes anyák is egyre többször térnek vissza az üzleti körfogásba saját, sokszor gyerekekkel, kapcsolatos ötletekkel.

“Minden évben nagy izgalommal nyitjuk meg a nevezési lehetőséget, mert hiszünk a körülöttünk lévő ifjú vállalkozókban, és hisszük, hogy integrációval és nem szeparációval kell törekedni arra, hogy a nemi diverzifikáció kiegyensúlyozottabb legyen az üzleti szférában és az így keletkező innovatív vállalkozásoknak, akik valóban korszakalkotót hoznak létre, minél jobban tudjunk segíteni a világpiaci terjeszkedésben”. - mondta Müller Tamás a versenysorozat elindítója - “Az idei évben Albániában és Kuala Lumpurba is ellátogattunk, mert éreztük és tapasztaltuk az ottani környezet igényét az aktivitásunkra és arra, hogy a földrajzilag távol lévő startupok is egymásra találhassanak és közösen tudják aktivizálni erősségeiket.”