Sokat költ a Lidl béremelésre

A Lidl Magyarország az elmúlt két év során több mint 12 milliárd forintot fordított bérfejlesztésre. A vállalat országos szinten egyedülálló ütemben és mértékben tovább növeli munkavállalóinak bérét, melynek értelmében a 2020-as gazdasági évben további 7,3 milliárd forintot fordít béremelésre.

A közel 5300, az üzletekben és a raktárakban dolgozó munkavállalót érintő béremelést követően, az áruházakban dolgozó bolti eladó munkatársak kezdő havi bruttó járandósága 280 ezer és 301 ezer forint között alakul, míg a már három év munkaviszonnyal rendelkező bolti eladók számára az elérhető legmagasabb bruttó havi járandóság 313 ezer forinttól 335 ezer forintig terjedhet, 8 órás munkaidőben, amely összeg a havi bruttó alapbér és a béren kívüli juttatás összegét tartalmazza. Továbbá ezen felül kerülnek kifizetésre a pótlékok, melyek összege változó, de a tavalyi évben átlagosan havonta bruttó 45 ezer forintot jelentett. Ennek értelmében az elérhető kezdő bruttó havi járandóság 325 ezer és 346 ezer forint között alakul, míg három év munkaviszony után ez 358 ezer forintól 380 ezer forintig terjedhet.

A logisztikai központokban dolgozó komissiózó feladatkört ellátó munkavállalók esetében a kezdő havi bruttó járandóság 290 ezer és 328 ezer forint között alakul, míg a már három év munkaviszonnyal rendelkező komissiózó számára a legmagasabb bruttó havi járandóság 343 ezer és 396 ezer forint között érhető el, 8 órás munkaidőben, amely összeg a havi bruttó alapbér és a béren kívüli juttatás összegét tartalmazza. Továbbá ezen felül kerülnek kifizetésre a pótlékok, melyek összege változó, de a tavalyi évben átlagosan havonta bruttó 67 ezer forintot jelentett. Ennek értelmében az elérhető kezdő bruttó havi járandóság 357 ezer és 395 ezer forint között alakul, míg három év munkaviszony után ez 410 ezer forintól 463 ezer forintig terjedhet.

A logisztikai központokban dolgozó targoncavezető feladatkört ellátó munkavállalók esetében a kezdő havi bruttó járandóság 316 ezer és 349 ezer forint között alakul, míg a már három év munkaviszonnyal rendelkező targoncavezető számára az elérhető legmagasabb bruttó havi járandóság 371 ezer és 433 ezer forint között alakul, 8 órás munkaidőben, amely összeg a havi bruttó alapbért és a béren kívüli juttatás összegét tartalmazza. Továbbá ezen felül kerülnek kifizetésre a pótlékok, melyek összege változó, de a tavalyi évben átlagosan havonta bruttó 72 ezer forintot jelentett. Ennek értelmében az elérhető kezdő bruttó havi járandóság 388 ezer és 421 ezer forint között alakul, míg három év munkaviszony után ez 443 ezer forintól 504 ezer forintig terjedhet.

Emellé a vállalat a Lidl Egészségprogram keretében éves szinten nagyértékű komplex egészségügyi szolgáltatást is biztosít minden munkavállalója számára, amely országszerte magánklinikai környezetben kínál számukra prevenciós és a gyógyulást elősegítő kényelmes, gyors és ingyenes megoldásokat.

Az üzletvezetők esetében a Lidlnél eltöltött három év munkaviszony után 8 órás munkaidőben 704 – 767 ezer forint havi bruttó járandóság érhető el, ami a kezdőfizetésnél mintegy 40%-kal magasabb, melyen felül az áruházlánc – korlátlan magáncélú használattal, annak minden költséget 100%-ban átvállalva – prémium kategóriás személyautót is biztosít üzletvezetőinek, akik szintén igénybe vehetik a vállalat által garantált egészségügyi szolgáltatást is.

„A Lidl Magyarország felelős munkáltatóként évről évre, a szektoron belüli átlagot meghaladóan fejleszti munkavállalói bérét, melynek értelmében a 2020-as gazdasági évben 7,3 milliárd forintot fordít bérfejlesztésre. A vállalat a munkavállalói iránti megbecsülés jegyében a minden szempontból vonzó munkakörnyezet megteremtésére törekszik.” – emelte ki Tőzsér Judit, a Lidl Magyarország vállalati kommunikációs vezetője.

A vállalat munkavállalói bérét számos további juttatással egészít ki, így többek között egy közel 50 partner-üzlethálózatban érvényesíthető akár 50 százalék árengedményt jelentő kedvezményprogrammal, valamint a törvényi előírásoknál nagyobb mértékben, 100 százalékban téríti a dolgozók munkába járási költségét is.

A kiemelkedő bérezés mellett a hazai kiskereskedelmi szektor legdinamikusabban fejlődő szereplője, a Lidl Magyarország, képzésekkel és különböző programokkal járul hozzá a mindennapokhoz: folyamatos fejlődést és csapatkohéziót erősítő aktivitásokkal támogatja munkavállalóit.