Sokat tesz az esélyegyenlőségért az Erste

A Bloomberg Gender Egyenlőségi Indexében (GEI) az esélyegyenlőség iránt elkötelezett tőzsdei társaságok kapnak helyet. Az Erste Csoport az egyetlen osztrák cég a Bloomberg GEI-indexében, és egyike a mindössze három, közép-európai székhelyű vállalatnak.

Az Erste Group Bank AG (Erste Csoport) az egyike annak, a 42 országban bejegyzett 325 társaságnak, amelyet beválogattak a 2020. évi Bloomberg Gender Egyenlőségi Indexébe. Az itt szereplő társaságok közel 50 iparágat képviselnek, az autóipartól a bankszektoron át a szolgáltató ágazatokon, a gépgyártáson és az építőiparon keresztül a kiskereskedelemig. A GEI rendszerében meghatározott nemekkel kapcsolatos mutatók közlésével a 2020. Bloomberg Gender Egyenlőségi Indexben szereplő vállalatok átfogó képet mutattak a munkahelyi nemek közötti egyenlőség terén tett erőfeszítéseikben és azokról a közösségekről, amelyekben működnek. Az, hogy az Erste Csoport bekerült az indexbe, egyúttal azt is jelenti, hogy meghaladta a Bloomberg küszöbértékét, vagyis az indexben meghatározott öt pillér mindegyikében jelentős teljesítményt és magas szintű közzétételt mutatott.

„Ismételt szereplésünk a Bloomberg Gender Egyenlőségi Indexében a munkahelyi esélyegyenlőségi munkánk elismerése” – jelentette ki Julia Valsky, az Erste Csoport Diversity Management vezetője. „Az a megközelítés, hogy esélyegyenlőséget biztosítsunk a nők számára a karrierjük érdekében, azokon a befogadó elveken nyugszik, amelyekre alapozva az Erste megalakult kétszáz évvel ezelőtt. Figyelemreméltó fejlődést értünk el abban, hogy biztosítsuk a nők számára a kiemelkedés lehetőségét a bankcsoporton belül,még ha adósak is vagyunk annak a célkitűzésnek az elérésével, miszerint minden piacunkon 35 százalék legyen a nők aránya a felső vezetésben. Tovább dolgozunk ezen. A nemek közötti nagyobb fokú egyenlőség elérése érdekében továbbra is bizonyítékokon, tényeken és elemzésen alapuló vállalati politikát folytatunk – éppen ezért tekintjük a Bloomberg GEI-indexet rendkívül fontos mutatónak” – tette hozzá Julia Valsky.

A GEI globális szabványt állít a nemek közötti egyenlőséggel kapcsolatos intézkedések mérésére

A GEI-index a vállalati politika fejlesztésén, a képviseleten és az átláthatóságon keresztül a nemek közti egyenlőség támogatását vállaló részvénytársaságok pénzügyi teljesítményét követi figyelemmel. A referencia-mutató öt pilléren méri a nemek közötti egyenlőséget: női vezetői és tehetséggondozási lehetőségek, egyenlő javadalmazás és nemek szerinti egyenlőség a javadalmazás terén, befogadó kultúra, a szexuális zaklatást kezelő politika, valamint a nőket támogató márkaimidzs. Idén a Bloomberg 84 ország és régió közel hatezer vállalatára terjesztette ki az indexben való szereplés jogosultsági feltételeit.

„A 2020. évi GEI-indexben szereplő 325 vállalat tanúbizonyságot tett az átláthatóság biztosítását célzó elkötelezettségről, valamint vezető szerepet játszott a nemek közötti egyenlőségi kérdésekre vonatkozó adatszolgáltatás terén” – közölte Peter T. Grauer, a Bloomberg vezérigazgatója. „A nemek közötti egyenlőség világszintű támogatásának elterjedésében fontos első lépést jelent avállalati statisztikák és gyakorlatok közlése” – hívta fel a figyelmet.

A nemek közötti egyenlőség az Erste Csoport egyik kiemelt területe

Az Erste Csoport vállalati stratégiájának szerves részeként határozza meg a diverzitást és a befogadást, emellett a Célkitűzések című dokumentumban, valamint az Etikai kódexben világosan kinyilvánítja ezen elkötelezettségét. A bécsi központú bankcsoport aktívan elősegíti a diszkrimináció- és zaklatásmentes munkahelyi környezet kialakítását, emellett nemre, korra, fogyatékosságra, családi állapotra, nemi irányultságra, bőrszínre, vallási vagy politikai meggyőződésre, etnikai háttérre, nemzetiségre, vagy a munkavállalással össze nem függő bármely más szempontra való tekintet nélkül értékeli mindegy egyes ember munkáját és értékét.

Az Erste Csoport kezdeményezések egész sorát hajtotta végre annak érdekében, hogy a menedzsment körében növekedjen a nők száma. 2019-ben Alexandra Habeler-Drabek lett az Erste Csoport első női igazgatósági tagja. Az Erste Csoport egészét tekintve a nők aránya a felső vezetésben jelenleg 29 százalék, míg az Erste Csoport felügyelőbizottságában 39 százalékot képviselt a nők aránya 2019. december 31-én. Annak érdekében, hogy tovább növekedjen a nők száma a felső vezetésben, az Erste Csoport javítani kívánja a nemek arányát a tehetséggondozás terén, emellett mentorálási programokat kínál a tehetséges női munkatársak számára. Ausztriában az Erste Women’s Hub elnevezésű munkatársi közösségi csoport folyamatosan indít kulcsfontosságú kezdeményezéseket, szervez networking eseményeket, új formátumokat dolgoz ki a gyermekvállalási szabadságon lévő anyák és apák közti információcserét megkönnyítendő, valamint létrehozta az Erste WIT elnevezésű kezdeményezést, amelynek célja minél több nőt bátorítani arra, hogy az IT területen építsék fel karrierjüket.