Tarolnak az okosórák és az okoskarkötők

A viselhető okoseszközök vezetik a legnépszerűbb fitnesztrendek listáját az Amerikai Sportorvosi Főiskola (ACSM) kutatása szerint. A megkérdezett magyar felhasználók is elsősorban a különböző egészségmegőrzést segítő funkciókat keresik a viselhető okoseszközökben, a válaszadók 76 százaléka megbízik az okosórák és okoskarkötők által szolgáltatott adatokban – mutatott rá a Huawei közelmúltban készült felmérése. Az okoseszközök egyre fontosabb szerepet játszanak az egészséges életmód kialakításában, fenntartásában és társadalmasításában, ami egybecseng az április 7-i egészségügyi világnap „Egészséget mindenkinek” mottójával.

Az Amerikai Sportorvosi Főiskola (American College of Sports Medicine – ACSM) legfrissebb, különböző edzésmódszereket, táplálkozási irányzatokat, felszereléseket valamint egészségügyi szolgáltatásokat vizsgáló nemzetközi szintű felmérése szerint a viselhető okoseszközök ismét az első helyen szerepelnek az idei év legnépszerűbb fitnesztrendjeinek listáján.

Elsősorban az egészségkövető funkciók fontosak a felhasználóknak

Az okoskarkötők, okosórák az elmúlt években jelentős fejlődésen mentek keresztül, és egyre inkább komplex egészségügyi és fitnesz támogatást nyújtó eszközökké váltak: növekvő szerepet játszanak az egészséges életmód kialakításában, fenntartásában és társadalmasításában, ami egybecseng az április 7-i egészségügyi világnap „Egészséget mindenkinek” mottójával. Ma már nemcsak az edzésekhez kapcsolódó adatokat, hanem különböző egészségügyi paramétereket is képesek lehetnek figyelni; többek között a pulzusszámot, a véroxigénszintet, a testhőmérsékletet, vagy az alvásmintázatot, emellett akár az EKG-t vagy a vérnyomást is.

A Huawei megbízásából készült felmérés szerint a megkérdezett magyar felhasználók is elsősorban az egészségkövető, jóllétet támogató funkciókat keresik a viselhető okoseszközök vásárlásakor: a pulzusmérés (70 százalék), a lépésszámlálás (61 százalék), a véroxigénszint-mérés (57 százalék) és az alvásfigyelés (46 százalék) szerepeltek a legfontosabb szempontok között, míg szintén fontosak a különböző edzésprogramok vagy az elégetett kalóriák mérése, melyek 22, illetve 38 százalékon állnak a prioritáslistán. A válaszadók 88 százaléka szerint az okoseszközök hasznos társak az egészségmegőrzés, illetve a sportolás és fitnesztevékenység terén.

A vállalat egy másik felméréséből kiderült az is, hogy a technológiai megoldások fejlettség szintjével kapcsolatban nincsenek fenntartásaik a vizsgált felhasználóknak: túlnyomó többségük (76 százalék) megbízik az okoseszközök által szolgáltatott adatokban, és örömmel fogadja az új funkciókat és megoldásokat, például az EKG-funkciót, amely tavaly óta elérhető a HUAWEI WATCH GT 3 Pro okosórában is. A Huawei viselhető okoseszközei hozzájárulnak az egészségügyi adatok követéséhez, a vállalat pedig április 1. és ápr. 30. között értékesítési promócióval is kedvez a vásárlóknak, azzal a szándékkal, hogy az egészségkövetést minél szélesebb körben elérhetővé tegye. Ennek keretében az EKG-funkcióval rendelkező HUAWEI WATCH GT 3 Pro mellett a HUAWEI WATCH 3 és a HUAWEI WATCH GT 3 modellek akár 13 százalékos kedvezménnyel vásárolhatók meg a MediaMarkt és az Euronics üzleteiben.

Vége az online edzések előretörésének

A digitalizáció térhódítása mellett az egyénre szabott edzések kerülnek előtérbe a fitnesziparban. Amerikai Sportorvosi Főiskola trendkutatása arra is rávilágított, hogy a pandémia után az egészségügyi és fitnesz ipar visszatér az alapokhoz: az első helyen álló viselhető okoseszközök után a súlyzós erősítő edzés idén a 2. legnépszerűbb trend, a saját testsúlyos edzés a 3. helyre ugrott, a funkcionális edzés pedig az 5. helyen szerepel 2023-ban. Emellett visszatérőben vannak az idősebb korosztály fitnesz igényeire fókuszáló programok, amelyek a 4. helyre törtek fel az idei évben.