Tízmilliók jutnak rádiós műsorokra

Kilenc ismeretterjesztő film elkészítését támogatja a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa, összesen 78,8 millió forinttal, emellett hozzájárul huszonnyolc rádiós hír- és közérdekű szolgáltató magazinműsor gyártásához is.
Kisközösségi, kereskedelmi és közösségi rádiók huszonnyolc sikeres pályázattal összesen 74,6 millió forintot kapnak a Médiatanács hírműsorok és közérdekű szolgáltató magazinműsorok készítését támogató pályázatának idei harmadik fordulójában – írja közleményében az NMHH.
A Magyar Média Mecenatúra Program kilenc ismeretterjesztő film és sorozat elkészítését támogatja összesen 78,8 millió forinttal a Kollányi Ágoston-pályázat idei második fordulójában. Mosonyi Szabolcs újabb részt forgathat a „Vad” filmekhez Vad erdők, vad bércek címmel, amelynek központjában az európai hiúz áll majd, Simonyi Balázs pedig egy elismert magyar állatorvos és egy önkéntes görög állatvédő madárkórházainak kihívásait mutatja majd be.
A kőbaltás ember harmadik epizódjának elkészítésére kapott támogatást Gauder Áron; a film alkotói ezúttal Tatán kutatják fel egy valamikor mamutra vadászó neandervölgyi törzs mindennapjait. Folytatódhat Jankovics Marcell hazai szenteket bemutató sorozata is. Ezúttal azt a tucatnyi külföldi származású szent papot ismerhetik meg a nézők, akik élen jártak a magyarok – elsősorban a fejedelem és udvara – megtérítésében, köztük a Géza fejedelmet megkeresztelő cseh Szent Adalbertet, a Szent Imre nevelőjeként ismert velencei születésű Szent Gellértet és a nándorfehérvári csatához sikerrel toborzó, olasz gyökerű Kapisztrán Szent Jánost.
Hevér Zoltán rendező újabb tizenhat epizódot forgathat a Reformáció hétről hétre című sorozathoz, ezúttal is civileket megszólaltatva, akik szakmájuk és vallásuk kapcsolódási pontjairól beszélnek öt-öt percben. A második világháború után a kárpátaljai görög katolikus egyházközösségek pravoszláv egyházba történő beolvasztásának kísérletéről Vojtkó Ferenc készít filmet, Tóth Péter Pál pedig a német megszállás során elhurcolt politikai foglyok történetét dolgozza fel. A magyarbarát angol történész és diplomata, Sir Bryan Cartledge életét Gálfi Melinda viszi képernyőre, Farkas György pedig nyolcrészes sorozatot gyárt a hungarikumokról.