Az nlc májusban új arculattal ünnepelte nagykorúságát, most pedig két ismert, és az olvasók körében közkedvelt női arccal erősít, és fontos társadalmi üzenetekre hívja fel a figyelmet. Holdampf Linda stylist könyörtelen őszinteséggel meséli el tapasztalatait, érzéseit az új, 12 főbűn tematikus cikksorozat kapcsán, míg Hitka Viktória képzőművész az nlc számára tervezett egyedi bögrékkel és vászontáskákkal hívja fel a figyelmet a környezettudatos életmódra.
„Az nlc új sorozatában azokról a főbűnökről szeretnék tabuk nélkül beszélni, amelyek részei a mindennapjainknak, mégis valamiért szemlesütve emlegetjük őket, mintha igazi bűnösök lennénk” – fejti ki Pácsonyi Daniella, az nlc főszerkesztője. „Ideje nyíltan beszélni arról, hogy vannak bőven gyengeségeink, amiket hol elég elfogadni, hol pedig érdemes mélyrehatóbban foglalkozni velük, célunk nem az, hogy felmentsük az olvasókat, sokkal inkább az őszinteségre szoktatás.”
Az nlc új, tematikus cikksorozata elsőként a féltékenységet boncolgatja, a további egy évben pedig górcső alá veszi többek között a pazarlást, a lustaságot vagy éppen a paráználkodást is. A főbűnöknek dedikált napokon, azaz minden hónap első péntekén az olvasók nyílt levelek, vallomások, riportok, szakértőkkel készített interjúk és forgatott anyagok segítségével járhatják körbe az adott témát. A szerkesztőség minden tematikát megelőzően mini kutatással monitorozza az olvasókat, amelyek eredményét cikkekben és sajtóközleményben kommunikálja. Minden hónapban saját cikkel jelentkezik Holdampf Linda stylist is az adott bűn kapcsán. „Kevés a jól látható és őszinte nő, aki vállalja, hogy nem tökéletes, aki nem szégyelli, ha fáj, ha mar, ha üvölteni vagy sírni tudna a tanácstalanságtól. Linda pont ilyen, láttam kamaszként a középiskolában, útkeresés közben, feleségként, sírva és nevetve, és egyet biztosan mondhatok, ő tényleg sose kamuzik” – folytatja a legolvasottabb női hírportál főszerkesztője. Linda elmondta: „Rögtön elfogadtam az nlc felkérést, tetszett a feladat, hogy őszintén kell beszélni a hétköznapi gyarlóságainkról, azt hiszem, hogy ez a fajta kommunikáció hiányzik a mindennapokból, és annak is örültem, hogy a közönség új szerepben ismerhet meg. Megígérhetem, hogy a postjaimban nem lesz kamu, még akkor sem, ha egyébként mély és fájó sebeket tépek fel.”
Hitka Viktória hivatalosan képzőművész, a hétköznapokban grafikus, mesekönyv-illusztrátor, egy társadalmilag érzékeny kártyajáték alkotója, pár éve pedig beszélő, hol vicces, hol súlyos üzeneteket rejtő tányérjairól ismert. Újabban meg arról, hogy a lánya odaállt elé, megkérdezte, élni fog-e még, amikor elpusztul a Föld, ezt pedig Viktória megírta a közösségi médiában. Most pedig az nlc-nek tervezett bögrét és táskát, amelyeket a következő két hétben meg is nyerhetnek az olvasók.
„Van egy elvem, ritkán gyakorlom, nem tudom, jó-e, működik-e, de van: a belülről bomlasztás. Ha mindenki, akinek bizonyos kérdésekben van ugyan plusz gondolata, de mindenre azt mondja: „na, én nekik aztán soha”, sosem változna semmi. Arra gondoltam, megírom a mondatokat, amiket meg akarok írni, például ezt, hogy „minden csomag könnyebb, ha többen viszik”. Fontos volt nekem, hogy a nők ezt megkapják. Rossz üzenetet kapnak ugyanis, ha azt nyomatjuk nekik, hogy ők aztán mindenre képesek, simán lehetnek dolgozó nők, anyák és feleségek egyszerre – nem kell mindenáron szupersztárnak lenni” – osztotta meg a képzőművész a projekt kapcsán.