A hirdetési felületek úttörőjeként ismert Madhouse új irodába költözött, hogy egy tágasabb, modernebb környezetben tudjon működni. A költözést a folyamatos növekedés indokolta, hiszen az eddigi iroda már szűknek bizonyult a bővülő csapat számára. Az új iroda a IX. kerületi Citylab épületében található, amely inspiráló környezetet ad számos más vállalkozásnak is.
Az új iroda kialakítása során céljuk volt, hogy olyan munkahelyet hozzanak létre, amelyben az innováció és a progresszív megközelítés visszatükröződik, ami a munkájukat is jellemzi.
„Ez nem egy előre megtervezett dizájn szerint készült tér, hanem költöznünk kellett, így menet közben alakult ki minden. Próbáltam gyorsan megismerni az irodabútor-piac működését, hátha tudjuk gyorsítani a folyamatokat, de nem igazán sikerült. Viszont így elfogadva a helyzetet, jutott több idő a bevonódásra, így fordult elő, hogy nem csak a munkánkban, hanem egy bútorban is ’media-first’ lettünk.” – teszi hozzá Brindza Gábor, a Madhouse alapítója és ügyvezetője. „A tervezés során az volt az elsődleges szempont, hogy az iroda otthonos és szerethető legyen, és olyan darabokat válogattunk, amelyek értéket képviselnek.”
Az enteriőr kialakításában Hitka András belsőépítész-designer kiemelt szerepet játszott, aki szorosan együttműködött a Madhouse csapatával a tervezés minden fázisában. „A Madhouse új irodájának berendezése nem a szokványos módon indult, mert nem lehetett előre látni a részleteket. Fontos szempont volt, hogy időtálló megoldásokat találjunk, olyan darabokat, amelyek nem csak egy pillanatnyi hype-ot képviselnek, hanem hosszú távon is megállják a helyüket” – hangsúlyozza Hitka András.
Ennek a gondos tervezésnek az eredményeként közel egy évig tartott az iroda véglegesítése, hiszen számos dizájner darabot csak több hónapos várakozással lehetett beszerezni.
Kortárs és klasszikus találkozása
A Madhouse új irodája nem csupán egy egyszerű munkahely, hanem egy gondosan megtervezett tér, amelyben a kortárs és klasszikus elemek harmonikus összjátéka érvényesül. Az iroda egyik különlegessége a Knoll Cesca székek új kiadása, amely 60 év után először érhető el ebben az új színben Magyarországon. A csapat a bútordarabok beszerzése során nem csupán trendi, hanem tartós és minőségi darabokat választott, ezzel is tükrözve a hosszú távú értékek iránti elköteleződésüket.
A tárgyalóterem különösen figyelemre méltó, hiszen a klasszikus midcentury és Bauhaus stíluselemek egyedülálló hangulatot kölcsönöznek neki. A Knoll székek mellett a mozivörös függönyök idézik meg a Twin Peaks szürreális hangulatát, amely különleges atmoszférát teremt a megbeszélésekhez. A bejárat pedig rögtön egy játékos elemmel nyit: egy sakktábla található itt, amely nemcsak dekoráció, hanem lehetőséget is ad a szomszédos irodával való sakk versenyekre – a meccs már a beköltözés napján el is indult.
Kézműves megoldások és hazai designerek
A berendezés során a Madhouse a magyar és nemzetközi márkák legjavát választotta, hogy minden részlet tükrözze a cég egyediségét. Az iroda egyik éke a Kave Home inspirálta nagy asztal, amelyet egy spanyol asztalos készített. Mivel ezt az asztalt nem lehetett megvásárolni, Vajda Gábor (Modular Woodworks) saját műhelyében készítette el a csapat számára. A különleges növénydekoráció a Plantart munkája, míg a dekorációs falfestések az Oikos csapatát dicsérik. Továbbá a helyiségek fóliázásáért az Oaklabz, míg az egyedi dizájnért Hitka Viktória felelt, a függönyök a Tímea Függönyszalonból érkeztek, a végeredményt pedig Albert AliAnna fotói örökítették meg.