
Adatalapú vállalat és adatvezérelt szolgáltatási portfólió: a PwC Magyarország három olyan felsővezető kinevezésével indítja 2026-os pénzügyi évét, akiket a digitalizáció és a legmodernebb technológiai megoldások teljes körű alkalmazása köt össze. Kalavszky Márton az audit automatizáció, Lajtai Péter a pénzügyi szektort és a szervezetek adatvezérelt működését érintő területek, Szeőcs Kornél pedig az adózási megoldások innovatív fejlesztésének szakértője.
Kalavszky Márton a könyvvizsgálati üzletág új cégtársaként a PwC Magyarország ügyfélportfóliójának bővítésére fog összpontosítani, különös tekintettel a helyi tulajdonú, tőzsdén jegyzett társaságokra és az ingatlan szektorra.
A szakember elsődleges célja, hogy a könyvvizsgálati szolgáltatásokat tovább digitalizálják és adatvezéreltté tegyék, valamint a mesterséges intelligencia és a nyílt bankolási szolgáltatások beépítésével növeljék az értékteremtést a minőség és a kiemelkedő ügyfélélmény érdekében.
Márton a közép-kelet-európai (CEE) régió könyvvizsgálati üzletágának technológiai vezetőjeként felelős a könyvvizsgálati eszközök, technológiák és a mesterséges intelligencia régiós adaptációjáért. Mindemellett az adattal és AI-jal foglalkozó csapatával a piaci szereplők számára is átfogó adatalapú megoldásokat kínál.
Szakmai pályafutását 2006-ban kezdte, és 2015-ben csatlakozott a PwC-hez. Diplomáját a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem Pénzügyi és Számviteli Karán szerezte, tagja az Association of Chartered Certified Accountants szervezetének, valamint bejegyzett könyvvizsgáló Magyarországon.
Lajtai Péter a tanácsadási üzletág új cégtársaként két területért lesz felelős, Célja egy, a PwC üzletágain átívelő, integrált, a stratégiától a teljes implementációig terjedő megközelítés bevezetése. Ez magába foglalja egyrészt a pénzügyi vezetőket (CFO) érintő területek modernizálását, fejlesztését, beleértve a digitalizációt támogató tanácsadást is, másrészt az adatvagyonban és AI-ban rejlő lehetőségek kiaknázását, úgymint az adatvezérelt szervezeti működést elősegítő üzleti és technológiai tanácsadási, valamint implementációs szolgáltatásokat.
Péter 19 év tanácsadói tapasztalattal rendelkezik, számos iparágban jártas, így például a bankszektorban, a közmű- és energetikai, valamint gyógyszeriparban, a telekommunikációban, logisztikában, szolgáltató vállalatoknál, illetve az állami szektorban is.
A szakember 2011-ben csatlakozott a PwC-hez. A Budapesti Corvinus Egyetemen végzett okleveles közgazdászként vezetés-szervezés szakirányon. ITIL és PMP képesítésekkel is rendelkezik.
Szeőcs Kornél az adó- és jogi üzletág bővítéséért lesz felelős cégtársként. Új szerepkörében a magyarországi áfa-tanácsadási terület vezetését látja el, négy csoportot irányítva. Ezenkívül a PwC „One Firm" stratégájaként támogatja a vállalat egységes ügyfél- és piaci megjelenéseit.
Kornél 2010-ben csatlakozott a PwC-hez, és folyamatos innovatív megközelítései segítettek átalakítani az áfatanácsadással foglalkozó üzletág szolgáltatásait technológia által vezérelt termékekké. A szakember vezető szerepet töltött be az e-számlázási és e-archiválási megoldások kialakításában, tanácsadói és technológiai szakértelmével támogatja az ügyfeleket ezeken a területeken. Karrierje során Svájcban, Romániában és Szerbiában is dolgozott, ahol a helyi csapatokkal együttműködve vezette be és fejlesztette a közép-kelet-európai e-számlázási megoldásokat.
A szakember jogi diplomáját a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen szerezte, valamint a Jean Moulin Lyon 3 Egyetemen tanult mesterszakon. Adótanácsadói végzettséggel, valamint az Eötvös Loránd Tudományegyetem nemzetközi és európai adójogász mesterdiplomájával is rendelkezik.