Újabb fordulat a Klubrádió ügyében – azonnali jogvédelmet kértek

Azonnali jogvédelmet kért a bíróságtól a Klubrádió jogi képviselője és azt, hogy a jogvita lezárásig biztosítsa, hogy a rádió tovább sugározhasson a jelenlegi frekvenciáján. Az NMHH Médiatanácsa tegnap jelentette be, hogy felfüggesztette a Klubrádió által használt frekvencia pályázati eljárását közigazgatási per miatt.

Tegnap indult el a Klubrádió Médiatanács ellen indított közigazgatási jogvita tárgyalása a Fővárosi Törvényszéken. A Klubrádió azért nyújtott be keresetet a Médiatanács 92.9-es frekvenciát érintő döntésével szemben, mert álláspontja szerint a hatóságnak a hatályos jogszabályok alapján meg kellett volna hosszabbítania a rádió jogosultságát a frekvencia használatára – olvasható a Klubrádió honlapján.

A médium jogi képviselője szerint a Médiatanács megsértette a rádió tisztességes eljáráshoz való jogát, és olyan csekély súlyú adatszolgáltatási késedelemre hivatkozott, ami nem alapozta meg a frekvencia jogosultság iránti kérelem elutasítását. A Klubrádió a keresetben fő érvként felhívta a figyelmet arra, hogy a Médiatanács joggyakorlata más médiaszolgáltatók esetében eltérő volt, azaz más rádiók jogosultságát hasonló elmaradások esetén meghosszabbították. A Klubrádió azonnali jogvédelmet is kért a bíróságtól, a rádió jogi képviselője pedig arra kérte a bíróságot, hogy a jogvita lezárásig biztosítsa, hogy a Klubrádió tovább sugározhasson a jelenlegi frekvenciáján.

A bíróság ma nem hozott döntést, és február 9-re tűzte ki a következő tárgyalási napot, tehát még azelőtti időpontra, hogy megszűnne a Klubrádió jogosultsága a 92.9-es frekvenciára. A bíróság jelezte, hogy a következő tárgyaláson érdemi döntést kíván hozni.

A Nemzeti Média- és Hírközlés Hatóság Médiatanácsa tegnap jelentette be, hogy felfüggesztette a Klubrádió által használt Budapest 92,9 MHz frekvencia pályázati eljárását. Ezt törvényi előírás miatt tették meg, ugyanis az LBK Médiaszolgáltató 2020 Kft. és a Közösségi Rádiózásért Egyesület – amelynek pályázati nyilvántartásba vételét az alaki vizsgálat után a Médiatanács megtagadta – közigazgatási per iránti keresetet nyújtott be. A bíróság jogerős határozatáig szóló felfüggesztési kötelezettséget a médiatörvény írja elő – derül ki a Médiatanács közleményéből.