Várak és tengeralattjárók a Spektrum októberi kínálatában

Elrajtolt a Spektrum történelmi ihletésű sorozata, a Várfoglalók 2. évada, a műsor házigazdája, Vadon Jani ismét izgalmas helyekre kalauzolja a nézőket. A csatorna a harcászat egy teljesen más területére is elröpíti a nézőket, érkezik az Élet a tengeralattjárón című miniszéria is.

A Várfoglalók öt héten át tartó folytatásában a nézők virtuális kirándulást tehetnek és számtalan új információval gazdagodhatnak Regéc, Vajdahunyad, Szigetvár, Szászfehéregyháza és Sárospatak váráról is. A román Vajdahunyad várhoz különleges kapcsolat fűzi Janit: „Az egyik legcsodálatosabb élményem a Várfoglalók második évadának forgatása közben az volt, hogy 53 évesen végre eljutottam Erdélyben az eredeti Vajdahunyad várhoz, amelynek városligeti másánál számtalanszor megfordultam gyerekként. Ha a nézők ebből az örömből és ebből a beteljesedésből egy nagyon picit átéreznek, az már pont elég lehet ahhoz, hogy ők is felkerekedjenek és teljes valójában megnézzék a sorozatban bemutatott helyszíneket.”

Vajdahunyad mellett a szigetvári látogatás nem kevésbé volt izgalmas, a csapat ugyanis kenuval, hőlégballonnal, VR-sisakkal és egy 1966-os Ikarusz busszal érkezett a helyszínre, ahol konzervet, illetve sisakot nyitottak fokossal, bemutatták, hogy milyen lenne Vadon Jani középkori amputációs technikája, és azt is kiderítették, hogy mennyi esélye volt Zrínyi Miklósnak 1566-ban a győzelemre.

Sárospatakot pedig a Bodrogon keresztül vették be, ahol megnézték a magyar várépítészet egyik csúcsteljesítményét és felelevenítették a Wesselényi-összeesküvés részleteit is. A sorozat minden vasárnap fél öttől várja a történelemre és humorra egyaránt nyitott nézőket.

A magyar történelmi sorozat mellett a harcászat teljesen más területére, a tengeralattjárók világába is elröpíti nézőit a Spektrum október közepén. Az Élet a tengeralattjárón című kétrészes sorozat a nukleáris meghajtású HMS Trenchant tengeralattjáró legénységének mindennapjait követi nyomon. Bemutatja a tengeralattjáró szigorúan titkos világát és utánajár, hogy a 100 fős legénység hogyan képes túlélni a víz alatt ilyen hosszú ideig a szűk és zárt térben. Az Atlanti-óceán északi részén több mint 400 méteres mélységben kell megbirkóznia a csapatnak a hajtómű tüzeivel, a mérgező levegővel és az élelmiszerhiánnyal, miközben feladatuk, hogy biztosítsák a brit Trident rakéta védelmét az orosz atom-tengeralattjárókkal szemben és titkos információkat gyűjtsenek Oroszország partjainál.

Az Öt nap egy atomtengeralattjárón című sorozatban pedig a HMS Vengeance-szel ismerkedhetnek meg a nézők, mely egyike azoknak, amely Nagy-Britannia Trident típusú nukleáris rakétáit hordozza. A tengeralattjárón 160 fős legénység dolgozik, akik a tengeren teljes titoktartás mellett végzik munkájukat hónapokon keresztül. A műsorvezető lehetetlent nem ismerve öt napra és éjszakára a fedélzetre költözik, hogy felfedje a nemzetbiztonság és az félelmetes fegyverek rejtett világának titkait.