Vonzzák egymást a kisgyerekes családok

Új jelenség ütötte fel a fejét az ingatlanpiacon az utóbbi hónapokban: egyre több kisgyermekes család törekszik arra, hogy egymáshoz közel lakjanak, emiatt folyamatosan nő a családos közösségek aránya Budapest agglomerációjában.

Az ingatlanpiac virágzásának következménye, hogy egyre többen szorulnak ki Budapest közvetlen vonzáskörzetébe, ahol szintén erős drágulás volt tapasztalható a közelmúltban. Budaörsön és Budakalászon például már bőven félmillió forint felett jár az ingatlanok átlag négyzetméterára, de Fóton, Dunakeszin, Budakeszin és Solymáron is hatalmasat emelkedtek a házak értékei.

Ezzel együtt mégis trend lett a főváros agglomerációjában, hogy a kisgyermekes családok közösségeket alakítanak ki. Ez a jelenség ma már erősen megfigyelhet Dunaharasztiban, Dunakeszin, Százhalombattán és Szigetszentmiklóson is.

Gadanecz Zoltán, a GDN Ingatlanhálózat alapító-tulajdonosa arról beszélt, olyan az egész, mint a Szomszédok című sorozat megismétlődése.

„Amikor felépültek a panelek, egy korosztály költözött be oda: együtt nőttek a gyerekek és korosodtak a felnőttek. Most ugyanez játszódik le a kisebb-nagyobb újépítésű társasházaknál, és a különféle kedvezmények miatt ez a tendencia alighanem tovább erősödik majd a közeljövőben” – magyarázta a szakember.

Mint mondta, a kisgyermekes családok élvezik, hogy hasonló élethelyzetben lévő emberekkel költözhetnek egy helyre, ami egyfajta biztonságot is ad nekik. Vannak párok, akik tudatosan ilyen környezetet keresnek.

„Megéri nekik áldozatot hozni és minden nap ingázni a munkahelyükre, mert mindenki ismer mindenkit, a gyerekeket ki merik küldeni játszani az utcára, és rengeteget tudnak egymásnak segíteni a hétköznapokban. Ezeket a családokat tehát nem a pénz, sokkal inkább a lakhatási környezet befolyásolja. Az újépítésű sorházakból és ikerházakból lesz ezeken a településeken a Szomszédok 2.0” – tette hozzá Gadanecz Zoltán.