Megváltozott munkaképességű embereket foglalkoztató call-centert nyitott Miskolcon a Prohuman, 30-an álltak munkába a központban.
Az elmúlt 10 évben 18%-ról 44%-ra nőtt azon megváltozott munkaképességű emberek aránya, akik dolgoznak. Mindez mutatja, hogy ez a foglakoztatási forma kezd Magyarországon is egyre elterjedtebbé válni, de még mindig elmarad az 50%-os EU-s átlagtól. A statisztikák szerint hazánkban nagyjából 150 ezer megváltozott munkaképességű ember dolgozik, azonban a jó gyakorlatok tanulmányozásával, átvételével és a támogatói környezet fejlesztésével ez a szám még tovább növelhető. Fontos cél lehet mindez, hiszen úgy tűnik ismét munkaerőhiánnyal kell szembenézni a vállalatoknak, ebben a helyzetben pedig a munkapiacról eddig – ilyen vagy olyan okból – kiszoruló megváltozott munkaképességű munkavállalók alkalmazása kulcsfontosságúvá válhat.
A Prohuman Magyarország vezető HR szolgáltatójaként évek óta dolgozik azon, hogy a megváltozott munkaképességű emberek közül is egyre többen érvényesülhessenek a hazai munkaerőpiacon. Ennek a törekvésnek az egyik új mérföldköveként a vállalat megnyitotta Miskolcon a Prohuman Esélyteremtő Call Center-t, mely jelenleg 30 megváltozott munkaképességű dolgozót foglalkoztat, de a tervek szerint hamarosan 50 főre bővülhet.
A Prohuman miskolci hívásközpontjának munkaterületét úgy alakították ki, hogy az megfeleljenek a speciálisabb igényeknek is. Így például a bútorok esetében olyan eszközök állnak rendelkezésre, amelyek a lehető legteljesebb mértékben csökkentik a fizikai megterhelést. Így például állítható magasságú munkaasztalok, derék- és lábtámaszok segítik a speciális ergonómiai szükségleteknek való megfelelést. A call centerben dolgozó munkatársak a Prohuman több ezres ügyfélkörének telefonos ügyfélszolgálataként, toborzástámogató irodaként fog működni.