A néhány napja megjelent első hírek pontosnak bizonyultak, nevet váltott a Facebook, a cég Meta néven folytatja. A lépést Mark Zuckerberg alapító és elnök-vezérigazgató jelentette be a Facebook Connect rendezvényen és beszélt arról is, hogy milyennek képzelik el a metaverzumot.
Zuckerberg szerint az internet új fejezetének elején vagyunk és ez egyben új korszakot nyit a legnépszerűbb közösségi felületeket működtető cég számára is. A Facebook vezetője beszélt arról, hogyan fejlődött az információ megosztása és a kapcsolattartás az online térben, az egyszerű szövegtől a fotókon át a videókig, és hozzátette, hogy ez korántsem az út vége. A következő platform még magával ragadóbb lesz, az internetes élményt belülről tapasztalhatják meg a felhasználók, nem csak nézhetik. Ez lesz a már sokat emlegetett metaverzum, aminek létrehozása a társaság minden termékét érinti.
„A metaverzum meghatározó tulajdonsága a jelenlét érzése lesz – mintha tényleg egy másik emberrel vagy egy másik helyen lennénk. A közösségi technológia végső álma, hogy valóban együtt legyél egy másik emberrel. Ezért összpontosítunk ennek megteremtésére. A metaverzumban szinte bármit megtehetsz majd, amit csak el tudsz képzelni - összejöhetsz a barátaiddal és a családoddal, dolgozhatsz, tanulhatsz, játszhatsz, vásárolhatsz, alkothatsz -, valamint teljesen új élményeket szerezhetsz, amelyek nem igazán illenek bele abba, ahogyan ma a számítógépekről vagy a telefonokról gondolkodunk” - fogalmazott Mark Zuckerberg.
A névváltásról és a metaverzumról szóló videóban a Facebook alapítója beszélt arról is, hogy a jövőben képes leszünk hologramként azonnal teleportálni, hogy utazás nélkül ott lehessünk például az irodában, egy koncerten a barátainkkal, vagy a szüleink nappalijában, vagyis a metaverzum számos lehetőséget nyújt majd, függetlenül attól, hogy hol él valaki.
„Több időt tudsz majd arra fordítani, ami fontos neked, kevesebb időt töltesz a közlekedésben, és csökkentheted a szén-dioxid-kibocsátásodat. Gondolj bele, mennyi olyan fizikai tárgyad van ma, ami a jövőben csak hologram lehet. A televízió, a több monitorral ellátott tökéletes munkahelyi berendezés, a társasjátékok és még sok minden más - a gyárakban összeszerelt fizikai dolgok helyett hologramok lesznek, amelyeket a világ minden táján dolgozó alkotók terveztek. Ezek között az élmények között különböző eszközökön mozoghatsz majd - kiterjesztett valóság szemüveggel, hogy jelen maradj a fizikai világban, virtuális valósággal, hogy teljesen elmerülj a metaverzumban, és telefonokkal és számítógépekkel, hogy a már meglévő platformokról is bekapcsolódhass. Ez nem arról szól, hogy több időt töltsünk a képernyőkön, hanem arról, hogy a már eltöltött időt jobbá tegyük” - vázolta elképzeléseiket Mark Zuckerberg.