Újabb fordulat a nézettségi versenyben

tévék nézettség készülékek

Az RTL-en egész jól startolt A konyhafőnök legújabb évada, legalábbis a 18-49 évesek körében. Erős hete volt az M4 Sportnak is, de a célcsoportok többségében továbbra is a TV2 számít piacvezetőnek.

Folytatódik a nyári adok-kapok az RTL és a TV2 között, azaz a hetek többségében a tavaszi szezonnál jóval szorosabb a két csatorna közötti verseny – főműsoridőben és a kereskedelmi célcsoportnál. Egy héttel ezelőtt még arról írtunk, hogy a TV2 elhúzott minden célcsoportnál az RTL-től, a mögöttünk álló héten azonban változott a helyzet. A 18-49 éveseknél főműsoridőben, ha kis előnnyel is, de az RTL nyerte a hetet (RTL: 10,9%, TV2: 10,7%). A 18-59 éveseknél viszont továbbra is a TV2 állt az élen (TV2: 11,3%, RTL: 10,6%). A 18-49 éveseknél az RTL nyerte az estéket hétfőtől péntekig, a TV2-é volt a hétvége. A 18-59 éveseknél már több estét nyert a TV2 (szerda, péntek, szombat, vasárnap), a teljes lakosságnál pedig a hét minden napján behúzta a főműsoridőt a TV2.

Az atlétikai világbajnokságnak – és a Forma-1-nek – köszönhetően erős hete volt az M4 Sportnak is. Az esti sávban harmadikok voltak, de azért a TV2 és az RTL pozícióját nem veszélyeztették. Azonban teljes napon és a teljes lakosságnál az 5,9 százalékukkal az 5,8 százalékos RTL elé kerültek, de a TV2 így is első helyen végzett a maga 11,1 százalékával.

Csatornák heti közönségaránya (százalék) – 34. hét – Főműsoridő (18:00 – 22:59)

18-59 évesek Teljes lakosság 18-49 évesek
TV2 11,3 14,3 10,7
RTL 10,6 10,1 10,9

Csatornák heti közönségaránya (százalék) – 34. hét – Teljes nap

TV2 8,8 11,1 8,4
RTL 6,2 5,8 6,3

A legnagyobb csatornaportfóliók nézői részesedése (teljes nap, százalék)

Antenna Entertainment Group 2,8 2,2 2,8

Napi műsorok heti átlagos közönségaránya (18-59 évesek / 18-49 évesek, zárójelben a korábbi hét adatai)

TV2
Tények – 16,3% / 14,5% (17,5% / 15,6%)
Tények Plusz – 13,1% / 12,4% (15,1% / 13,8%)
Szerencsekerék – 12% / 10,8% (13,3% / 12%)
Zsákbamacska – 8,3% / 7,7% (9% / 8,5%)

RTL
Híradó – 16,2% / 15,1% (17,8% / 16,4%)
Fókusz – 11,5% / 11,2% (12,2% / 12,5%)
A konyhafőnök – 12,4% / 13,7% (korábbi héten a Celebrandi: 8,2% / 9%)

A fentiekből látható is, hogy mivel nyert sokat az RTL: a 18-49 éveseknél kimondottal jól kezdett A konyhafőnök, verték a Szerencsekereket. A 18-59 éveseknél már szorosabb volt a verseny a két műsor között, a teljes lakosságnál pedig a Szerencsekerék nyert, tehát korosztálytól függően egész jelentős különbségek láthatók.

Célcsoporttól függően a heti műsoros toplisták is eltérő sorrendet mutatnak. A 18-49 és a 18-59 éveseknél a vasárnapi Forma-1 futam volt a hét legnézettebbje, 194 ezer, illetve 291 ezer nézővel. A teljes lakosságnál a keddi Tények vonzotta a legtöbb, 667 ezer nézőt. Az RTL legjobban teljesítő műsora a 18-49 és a 18-59 éveseknél a hétfői A konyhafőnök volt, ami 176 ezres, valamint 230 ezres nézőszámmal futott. A teljes lakosságnál pedig a hétfői RTL Híradó hozta az RTL-nek a legtöbb, 519 ezer nézőt.

FÓKUSZ RTL 110 210 12,8

Megjegyzés: a toplista a 10 percnél hosszabb műsorokat, a legnézettebb epizódot (duplikációmentesen) és a Nielsen által műsorcímmel rögzített műsorokat tartalmazza.

Főműsoridő alatt a 18:00 és 22:59 közötti időszakot értjük.

Adat: Live+As Live

Adatok forrása: Nielsen Közönségmérés / TV2 Kutatás