Új vezérigazgató a WPP-nél

Cindy Rose lesz a WPP plc új vezérigazgatója, 2025. szeptember elsejétől tölti majd be a pozíciót. Az eddigi vezérigazgató, Mark Read ugyanezen időpontban lemond tisztségéről, viszont az év végéig továbbra is együtt fog dolgozni az új vezetővel, hogy támogassa az átmenetet.

Cindy Rose a technológiai, távközlési, média-, szórakoztató- és kreatív iparágakban, valamint a világ vezető márkáinál szerzett széles körű vezetői tapasztalattal rendelkezik. Az elmúlt kilenc évet a Microsoft vezetői pozícióiban töltötte, ahol jelenleg a vállalati üzletág globális operatív igazgatója. Ebben a szerepkörben a világ legnagyobb vállalatainak segít abban, hogy a digitális technológiát és a mesterséges intelligenciát az üzleti átalakulás előmozdítására használják.

Mielőtt 2023 márciusában kinevezték jelenlegi posztjára, Cindy Rose a Microsoft Western Europe elnöke és a Microsoft UK vezérigazgatója volt. Korábban többek között a Vodafone brit fogyasztói üzletágának ügyvezető igazgatója és a Virgin Media digitális szórakoztató és médiaértékesítési ügyvezető igazgatója volt. Emellett 15 évet töltött a The Walt Disney Company-nál is.

Cindy Rose 2019 óta a WPP igazgatótanácsának non-executive igazgatója. A Columbia Egyetemen és a New York-i jogi egyetemen szerzett diplomát. A londoni Imperial College Business School és a McLaren Racing tanácsadó testületének tagja.