
Többszörösére nőtt a Budapestre utazó lengyelek és csehek száma a Sziget Fesztivál hetében a tavalyihoz képest, de dánok is jóval többen érkeznek, mint egy éve – derül ki a Kiwi.com összesítéséből. A fesztiválra érkezők átlagosan 5-6 napot töltenek hazánkban.
A Sziget Fesztivál továbbra is az egyik legvonzóbb nyári úti cél a fiatalok számára, és ezt idén különösen jól mutatják a Kiwi.com repülőjegy-foglalási adatai. A legnagyobb meglepetést Lengyelország, Csehország és Dánia okozta: ezekből az országokból jelentősen többen repültek Budapestre a fesztivál hetében, mint 2024-ben.
„A 2025-ös adatok alapján valódi ugrás látható több közép-európai és skandináv ország esetében. A lengyelek háromszor annyian, a csehek majdnem két és félszer, a dánok pedig több mint kétszer annyian érkeznek, mint tavaly” – mondta Daniela Chovancová, a Kiwi.com Senior PR & Communications Managere.
A legtöbben a nyitónap előtt érkeznek
A Kiwi.com adatai alapján a legtöbben augusztus 5-én érkeznek Budapestre. Ezt követi augusztus 6. és 7., ami arra utal, hogy sokan közvetlenül a fesztivál kezdetére időzítették az utazásukat és átlagosan 5-6 napot töltenek hazánkban.
Az utazók többsége júliusban vásárolta meg repülőjegyét, amikor az átlagár 135 euró volt – ez közel 12%-kal kevesebb, mint a tavalyi 154 euró. Júniusban ennél magasabb árakat regisztráltak, akkor átlagosan 179 euróért lehetett repülni Budapestre.
Élénkül a nyugat-európai érdeklődés is
A lengyel, cseh és dán fiatalok mellett az adatok alapján az olaszok, franciák, spanyolok és írek is nagyobb számban utaztak Budapestre repülővel a fesztivál hetében, mint tavaly. Ez azt mutatja, hogy a Sziget továbbra is Európa egyik legfontosabb fesztivál-brandje, amely különböző kultúrákat, országokat, ízléseket és generációkat köt össze.