Jövőre is lesz X-Faktor, érkezik Az Árulók új évada, és jön a Gyuri sorozat

Az RTL a Big Picture 2026 konferencián új és visszatérő showműsorok és sorozatok sorát jelentette be. Jövőre is lesz X-Faktor, visszatér Az Árulók – Gyilkosság a kastélyban, lesz Álarcos énekes, érkezik egy új gasztroreality, jön A mi kis falunk 10. évada és spin offja, a Gyuri, az RTL+ Premiumra pedig egy új széria birodalom címmel. Kiderült az is, hogy az RTL+-nak már több mint 700 ezer fizető felhasználója van.

A magyar nézők több, mint egynegyede, 26 százaléka már nem lineáris formában fogyaszt televíziós tartalmat , azaz tovább nőtt az „other” kategóriába tartozó, streaming és digitális platformokon történő fogyasztás aránya - derül ki az RTL közleményéből. Az RTL a magyar médiapiac első olyan szereplője, amely integráltan, a lineáris televíziózás és a streaming erejét egyesítve a legnagyobb elérésre tesz szert. 18–59 éves korosztályban, főműsoridőben mindössze átlagosan napi 15 000 néző a versenytárs és az RTL különbsége, ugyanakkor ezt az RTL műsorainak digitális elérése többszörösen meghaladja, így az RTL tartalmai a legszélesebb közönséghez jutnak el.

Kolosi Péter, az RTL tartalomért felelős vezérigazgató-helyettese a Big Picture konferencián tartott előadásában hangsúlyozta: az RTL stratégiájának alapja továbbra is a lineáris elérés, amelyre a digitális növekedés is épül. De a cél már a lehető legszélesebb elérés. Kolosi Péter a Telex beszámolója szerint elmondta azt is, hogy az RTL+ fizető felhasználóinak a száma átlépte a 700 ezret.

A vezérigazgató-helyettes kiemelte, hogy az RTL továbbra is a legnagyobb bizalmi tőkével rendelkező médiabrand a hazai médiapiacon. A közönség szerint az RTL kínálja a legjobb minőségű és leginnovatívabb hazai műsorokat, az RTL hírműsorai pedig évek óta a legmegbízhatóbb televíziós hírforrásnak számítanak Magyarországon.

Az RTL célja, hogy a „talk-of-town” stratégia révén a tartalmak tovább éljenek a digitális térben és a közbeszédben. Kolosi Péter a Big Picture konferencián jelentette be az RTL a jövő évi tartalmi kínálat legfontosabb címeit is - azokat a tartalmakat, amelyekről az RTL szándékai szerint 2026-ban egy ország beszél majd.

Celebüldözés: Most Wanted – A hajsza

Idén vadonatúj reality-formátumot indított az RTL. A Most Wanted - A hajsza című menekülős valóságshowban 12 celebpáros próbál meg elszökni az üldözőik elől, akik a “Celeb Fegyház és Átnevelő Intézet” falai közül szöktek ki. A Sebestyén Balázs vezetésével készülő reality különlegessége, hogy a forgatás során a lakosság is aktívan alakíthatta a történetet: dönthettek arról, hogy segítik vagy épp feljelentik a menekülő hírességeket. A hajsza október 26-31. között zajlott, a nézők pedig november 10-től láthatják majd, hogy zajlott az országos celeb-üldözés.

BL-döntő az RTL+ Premiumon, a Puskás Arénából

Az RTL+ Premium előfizetői a teljes szezonban élvezhetik az UEFA Bajnokok Ligája meccseit. A BL-döntőt 2026. május 30-án az RTL főcsatorna közvetíti a budapesti Puskás Arénából a hazai szurkolókon felül az UEFA együttműködés keretében az egész világ számára. Az élő közvetítéseket az idei szezonban az RTL+ Premium-on a StatZone funkció teszi különlegessé, amely valós idejű statisztikai elemzéseket nyújt a szurkolóknak. A futballélményt számos UEFA Európa-liga és UEFA Konferencialiga összecsapás teszi még színesebbé.

Új gasztroreality: Éttermek csatája

Több mint tíz év után elköszönt A Konyhafőnök, de rögtön új gasztroshow-val jelentkezik az RTL. Az Éttermek csatájában, a népszerű Michelin-csillagos séfek, Rácz Jenő és Sárközi Ákos visszatérnek. Ezúttal 8-8 fős konyhai csapatot vezetve mérkőznek meg egymással. A versenyzők valódi éttermek működtetéséért felelnek majd, ahol valódi vendégeknek kell főzniük, a győztes pedig – gasztro műsorok terén eddig egyedülálló módon - 20 millió forintos fődíjban részesül.

A legjobb ajánlat

2026-ban érkezik az RTL vadonatúj felfedező showműsora. A legjobb ajánlat házigazdája Sváby András lesz, a műsor – ahol kincset érő régiségek mellett pályakezdő képző- és iparművészek alkotásainak keresnek mecénásokat és új tulajdonosokat – november 6-tól várja jelentkezőit.

A mi kis falunk jubileum és a Gyuri sorozat spin-off

2017-es bemutatója óta A mi kis falunk Magyarország egyik legnépszerűbb napi sorozata, amihez 2026-ban érkezik a 10. jubileumi évad, emellett a nézők a spin-offban, a Gyuri című új sorozatban követhetik tovább a városba költözött karakterek életét. Az új sorozatban Bodri Gyurit, A mi kis falunk ikonikus, susogós melegítős figuráját most saját szériában láthatják a nézők. A történetben Gyuri, Erika és a gyerekek hétköznapjai, költözési küzdelmei, Gyuri autós szenvedélye és állandó civódásai – humorosan, életszagúan, országos közönségkedvencként kerül majd a képernyőre.

Befut a Gólkirályság harmadik, egyben befejező évada, és visszatér a közönségkedvenc bűnügyi-vígjáték, A renitens is, immár Borbély Alexandrával a főszerepben és érkezik a Pokoli rokonok újabb évada is.

Showműsorok: visszatérő kedvencek

2025-ben, tizenhárom év után, visszatér az RTL képernyőjére a Csillag Születik, amely korábban olyan tehetségeket fedezett fel, akik mára a hazai popkultúra meghatározó alakjaivá váltak. A formátum frissített koncepcióval, új zsűrivel és modern látványvilággal tér vissza.

2026-ban újabb évaddal érkezik az Álarcos énekes, amely továbbra is a rejtély, a látvány és a humor hármasára épít. A nézők ismét találgathatnak, hogy kik rejtőznek a maszkok mögött, miközben a produkció továbbra is az egyik legnagyobb showélményt kínálja a hazai képernyőkön.

A közönség 2026-ban sem marad zenei tehetségkutató nélkül, hiszen jövőre is lesz X-Faktor. Az RTL ezzel a kínálattal erősíti tovább pozícióját a hétvégi nagyszabású, családi szórakoztató műsorok piacán.

Reality-kínálat: két közönségkedvenc és két újdonság

2026-ban újabb vállalkozókért izgulhat majd a közönség, érkezik a Cápák között újabb szériája. Az RTL egyik legsikeresebb formátuma, Az Árulók – Gyilkosság a kastélyban jövőre sem hagyja rejtélyek és váratlan fordulatok nélkül a műsor népes rajongótáborát. 2026-ban újra megtelik a kastély árulókkal és ártatlanokkal.

A jövő évben új reality-formátumok is debütálnak az RTL-en. Tavasszal érkezik a Budapest Luxe az RTL+ Premiumra. A reality olyan ingatlanokat mutat be, amelyek bárhol a világon luxus kategóriába tartoznának, a műsor izgalmát azonban ingatlanok tulajdonosai és értékesítői adják majd.

Reggeli az RTL Ligetből

Az idén ősszel új, állandó műsorvezető párosokkal frissült RTL Reggeli: visszatért a képernyőre Ábel Anita és Szujó Zoltán, valamint csatlakozott Jakupcsek Gabriella is, akik mindannyian rutinos, közkedvelt arcai az élő műsorok világának.

A műsor 2026 elejétől az RTL új székházából, az RTL Ligetből jelentkezik majd, amely új díszlettel és technikai megoldásokkal emeli a reggeli műsorsáv színvonalát. A technológiai és tartalmi frissítéseknek köszönhetően több aktuális témával és még közvetlenebb hangvétellel találkozhatnak a nézők.

Birodalom, a Király alkotóitól

A Zámbó Jimmy életét feldolgozó A Király sikere után ugyanazzal az alkotógárdával készül az RTL+ Premiumra Birodalom című sorozat, amely a ’90-es évek magyar pornóiparának felemelkedését dolgozza fel Kovács „Kovi” István pályafutásán keresztül, akit Takács Zalán alakít majd. A fikciós sorozatot a Meztelen igazság című dokumentumfilm egészíti ki, amely archív felvételekkel és a korszak szereplőinek vallomásaival mutatja be az iparág történetét.