A Microsoft legkorszerűbb informatikai megoldásait tesztelhették a Nonprofit Kapcsolati Napon a résztvevő civil szervezetek. A Microsoft az elmúlt kilenc évben kétmilliárd forint értékű szoftvert juttatott közel 900 hazai civil szervezetnek. A kezdeményezésen túl a Microsoft a termékfejlesztésben is érvényre juttatja társadalmi felelősségvállalási tevékenységét: a Windows 10 nemrégiben bemutatott, magyar nyelvű Narrátor funkciója például a vakok és gyengénlátók mindennapjait teszi könnyebbé.
Kétmilliárd forint értékű szoftvert adományozott 877 hazai civil szervezetnek és könyvtárnak 2008 óta a Microsoft a CivilTech Informatikai Adományozó Programon keresztül. A Magyarországon tíz éve működő kezdeményezésnek köszönhetően a hazai nonprofit szervezetek – a NIOK Alapítványon keresztül, a vezető hardver- és szoftvergyártók közreműködésével – jelképes díj fejében fejleszthetik informatikai rendszereiket, így szűkös forrásaikból többet áldozhatnak egyéb céljaikra. A Microsoft korszerű szoftverei így olyan rendkívül fontos munkát végző szervezetek tevékenységét segítik, mint például a Magyar Vöröskereszt, a Bátor Tábor, a Peter Cerny Alapítvány, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, a Magyar Hospice Alapítvány vagy a Kék Pont Drogkonzultációs Központ.
„Büszke vagyok arra, hogy Microsoft 2008 óta több mint 2 milliárd forint értékű szoftvert adományozhatott hazai civil szervezetek részére, ezzel ugyanis hatékonyabbá tehették a saját munkájukat, időt és energiát takaríthatnak meg maguknak a digitális megoldásaink segítségével. Ami a nap végén azt jelenti, hogy a szűkös forrásaikat – legyen szó akár a munkatársaik idejéről, energiájáról, akár a beérkezett támogatásokról – egyre nagyobb mértékben szentelhetik a valódi céljaik elérésének, a közösség érdekében végzett munkának.”– hangsúlyozta Grósz Judit, a Microsoft Magyarország marketing- és operatív igazgatója.
„A CivilTech Program keretében már több mint 2,5 milliárd forint piaci értékű szoftver- és hardveradományt oszthattunk ki a szervezeteknek. Ez nagyrészt a Microsoft adományainak köszönhető, de a legnagyobb kereslet is ezen termékek iránt van. Mivel a kezdeményezés már nem pusztán a közhasznú szervezeteknek nyitott, egyre több civil vonódik be a programba és fejleszti IT eszközeit. A NIOK és a támogatók elsődleges célja a civil szervezetek munkájának könnyebbé, fenntarthatóbbá tétele.” – közölte Gerencsér Balázs, a NIOK Alapítvány igazgatója.
A Civiltech Programban részt vevő Microsoft valamennyi korszerű szoftverét (Office365, Azure, Windows 10, Office 2016, Dynamics 365) igénybe vehetik a magyar nonprofit szervezetek. Ezekhez két éven át szoftverfrissítési garancia is társul, így a programok legfrissebb verziói ingyenesen hozzáférhetők. Ezek mellett a civilek e-learning tananyagokat, többnyelvű csomagokat és támogatást is kaphatnak rendszereik működtetéséhez.
A Microsoft termékfejlesztési tevékenysége során is szem előtt tartja társadalmi felelősségvállalási céljait. E törekvésként vált elérhetővé a Windows 10 operációs rendszeren belül a vak és gyengénlátó emberek életét megkönnyítő, a számítógép használatát képernyő és egér nélkül is lehetővé tevő, magyar nyelvű Narrátor funkció. Ez e-mailek írására és olvasására, internetes böngészésre és dokumentumokon végzett munkára is használható. Felolvassa és működteti a képernyő tartalmát, például a szövegeket és a gombokat. Adott parancsokkal navigálhat a Windowsban, a weben és az alkalmazásokban, valamint információkhoz juthat a számítógép éppen használt területéről. A navigáció fejlécek, hivatkozások, igazodási pontok használatával érhető el. Felolvashat egy szöveget (központozással együtt) oldalanként, bekezdésenként, soronként vagy szavanként, illetve olyan jellemzőket is megadhat, mint a betűtípus és a szöveg színe. Hatékonyan áttekintheti a táblázatokat a sorok és oszlopok közötti navigációval.
„Hisszük, hogy a Narrátor funkció új fejezetet nyit a vakok és gyengénlátó emberek életében, hiszen a Windows 10 alkotói frissítéssel ingyenesen elérhető mindenki számára.” – mondta Tóth András Mihály, a Microsoft Windows üzletág igazgatója.
A 8-18 éves lányoknak ingyenes technológiai oktatást adó Skool életében a kezdetektől nagy szerepet játszottak a Microsoft megoldásai. „New York, Barcelona, Budapest: a Skool indulásakor a világ távoli pontjairól szerveztük az életünket. A hatékony munkavégzéshez nagy segítséget adott a Skype technológiája, hiszen így a köztünk lévő több ezer kilométeres távolság ellenére is csapatként tudtunk dolgozni. Az alapítványunk idei évének egyik újítása a Minecraft Education Edition beemelése az általunk használt tematikákba. Hiszünk abban, hogy ezzel az eszközzel még több lányt fogunk inspirálni arra, hogy megismerjék a technológia izgalmas világát.” – emlékszik vissza Guzsaly Péter, a Skool munkatársa.
Az idei Nonprofit Kapcsolati Napon 75 hazai civil szervezet képviselője vett részt. Ők megismerkedhettek a CivilTech program részleteivel, a Microsoft megoldások és technológiák nyújtotta lehetőségekkel, a különböző workshopokon pedig személyesen konzultálhattak a vállalat szakembereivel.