A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ), az Európai Unió Safer Internet Programjának (SIP) hazai konzorciumvezetője figyelemfelkeltő eseményt szervez erre a napra a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Ludovika Főépületében, amelyen szakemberek, döntéshozók, pedagógusok, gyerekek, a sajtó, illetve a téma iránt érdeklődők vesznek részt. A rendezők hazai intézményeket, gyermekvédelmi szakembereket, játékszakértőket, webes biztonsági szakembereket, de távközlési cégeket, internetszolgáltatókat, non-profit szervezeteket, multinacionális cégek képviselőit is várják az eseményre.
A Safer Internet Program (SIP) magyarországi konzorciuma a 2019-es Biztonságos Internet Nap alkalmából videópályázatot is hirdetett hazai általános és középiskolások számára, egy maximum háromperces kisfilm elkészítésére. A videópályázattal a fiatal felhasználókat szeretnék aktív fellépésre buzdítani, hogy a közösségi tér lehetőségeit és előnyeit kihasználva valós problémákra bátran merjenek reagálni, hasonlóan az influencerekhez. A beérkezett kisfilmeket szakmai zsűri értékeli, a díjátadóra a Biztonságos Internet Nap rendezvényén kerül sor, ahol a szervezők a díjazott munkákat be is mutatják.
Idén még több érdekességgel is készülnek a szervezők. Lesz például egy internetbiztonsági élő könyvtár is, melybe olyan területekről hívtak meg szakértőket, mint a közösségi média, a hírközlés, a kiberbűnözés elleni fellépés, lelkisegély-vonal és tanácsadás, etikus hekkerség, hogy a szereplők véleményt cseréljenek egymással, megosszák tapasztalataikat, és válaszoljanak a résztvevők kérdéseire.
Több éve részt vesznek a Safer Internet Program Youth Panel fiatal tagjai is ezen az eseményen, mint ahogyan most is. A fiatalok mind a kerekasztal-beszélgetésben, mind az internetbiztonsági élő könyvtárban képviselik a korosztályukat.
Az érdeklődők kipróbálhatják az Óriás Lájkvadász társasjátékot is, a Safer Internet Program oktatóinak vezetésével.