Tovább zöldül Zalaegerszeg, a Schneider Electric MG Zala gyárának felajánlásával és a Városgazdálkodási Kft. közreműködésével egy új fasort ültettek el az üzemnél. A zalai megyeszékhelyen tavaly indult program keretében 5 év alatt 5000 fa elültetését tűzték ki célul, amelyet már idén sikerült túlteljesíteni, hiszen mára közel 9000 facsemetével gyarapodott a település zöldfelülete.
A Schneider Electric MG Zala gyáregysége is csatlakozott Zalaegerszeg fatelepítési programjához, az üzem tucatnyi facsemetét vásárolt, amelyeket a telephelyük mellett ültettek el a zalaegerszegi Városgazdálkodási Kft. munkatársai. Az ünnepélyes eseményen részt vett Dr. Vadvári Tibor és Gecse Péter alpolgármester, valamint a körzet önkormányzati képviselője, Makovecz Tamás is. Egy település élhetőségét, működését, fejlődési lehetőségeit nagymértékben befolyásolják a zöldfelületei, azok nagysága, minősége. Zalaegerszeg város önkormányzata kiemelten fontos feladatának tekinti a település környezeti állapotának megőrzését, a klímaváltozás elleni küzdelmet.
„A városvezetés mottója – „A földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön!” – jól mutatja, milyen törekvések mentén fogalmaztunk meg újabb feladatokat. A zalai megyeszékhely tavaly nyáron útnak indított klímavédelmi projektjének része egy nagyszabású faültetési program is. Az akkor kitűzött célt - 5 év alatt 5000 fa ültetését - már régen túllépte a város, sőt, november 15-re már 8749 facsemetével gazdagodott a zöldfelület” - említette elöljáróban Gecse Péter alpolgármester.
„A városvezetés a klímavédelem és az ökováros program jegyében számos vállalást fogalmazott meg. A nagyszabású fásítási projekt eddigi eredménye közös siker, hiszen számtalan cég, vállalkozás sorakozott fel elképzelésink mögé a társadalmi felelősségvállalás jegyében. Ennek köszönhetően pedig a jövőben is újabb facsemetékkel gyarapszik majd a város, a közterületeken, parkokban, városi erdőterületeken, továbbá az önkormányzati intézmények udvarán is fásítunk” – fogalmazott a Dr. Vadvári Tibor alpolgármester.
A Schneider Electric MG Zala gyárában közel 7000 négyzetméteren folyik a termelés, az üzemben mintegy 460-an dolgoznak, a helyi beszállítóikon keresztül pedig további, nagyjából 700 embernek adnak munkát. Az elmúlt tíz évben több mint 9 milliárd forintnyi beruházás valósult meg a gyárban, az okostechnológiák bevezetése mellett jelentős erőfeszítéseket tettek a CO2-kibocsátás csökkentésére, illetve az energiahatékonyság növelésére is.
„A Schneider Electric nem csak elméletben, de gyakorlatban is a fenntarthatóság és klímavédelem kulcsfontosságú szereplője kíván lenni. Ennek érdekében fogalmaztuk meg azokat a nagyra törő, egész vállalatot érintő terveinket, mint például a karbonsemlegesség 2025-re, a gázfelhasználás megszüntetése már jövőre, vagy hogy kizárólag zöldenergiát használunk. De természetesen helyi szinten is számos kezdeményezésünk van: teljesen szigeteltük épületeinket, nyílászárókat cseréltünk és LED világítást használunk az energiahatékonyság érdekében, hamarosan teljesen környezetbarátra cseréljük gépkocsi flottánkat, szelektíven gyűjtjük a hulladékot, újrahasznosítjuk a csomagolóanyagokat, és nagy örömmel veszünk rész olyan kezdeményezésekben, mint Zalaegerszeg klímavédelmi és ökováros programja. Egyértelmű volt számunkra, hogy hozzájárulunk ehhez a kezdeményezéshez, sőt a Schneider Electricnél azt tervezzük, hogy a mostani facsemete ültetést további akciók követik majd” - mondta el Andrej Myasnikov, a Schneider Electric MG Zala gyárigazgatója.
A Schneider Electric-et idén a világ legfenntarthatóbban működő nagyvállalatának választotta a Corporate Knights nevű kanadai szervezet. A társaság az elmúlt öt évben folyamatosan fogalmazott meg egyre ambiciózusabb célkitűzéseket a fenntarthatóság kapcsán. A cég most ismét úgy döntött, hogy tovább gyorsítja fenntarthatósági stratégiája megvalósítását, ennek érdekében hat területen 11+1 konkrét célkitűzést fogalmazott meg, amelyeket 2025-ig kíván teljesíteni.