
Az Árulók jóval több nézőt vonzott, mint korábban a Celeb vagyok, ments ki innen, de a Házasság első látásra nézőszámát nem ingatta meg. A kereskedelmi célcsoportnál az X-Faktor, a teljes lakosságnál a Házasság első látásra volt a múlt hét legnézettebb műsora.
Múlt héten csökkent a különbség az RTL és a TV2 között, de még így is utóbbi ért el magasabb közönségarányt. A 18-59 éveseknél főműsoridőben ez 1,1 százalékpont differenciát jelentett (TV2: 20%; RTL: 18,9%). Abban nem volt változás, hogy szombat kivételével a TV2 magasabb share-t ért el, mint az RTL. Ugyanakkor vasárnap a korábbi hetinél kisebb volt a TV2 előnye, a szerda pedig nagyon szoros eredményt hozott a két kereskedelmi csatorna között: 20,2% vs. 20,1%.
Csatornák heti lineáris közönségaránya (százalék) – 41. hét – Főműsoridő (18:00 – 22:59)
| 18-59 évesek | Teljes lakosság | |
| TV2 | 20 | 21,9 |
| RTL | 18,9 | 15,3 |
Csatornák heti lineáris közönségaránya (százalék) – 41. hét – Teljes nap
| 18-59 évesek | Teljes lakosság | |
| TV2 | 15,7 | 17,7 |
| RTL | 12,4 | 9,9 |
A legnagyobb csatornaportfóliók nézői részesedése (teljes nap, százalék)
| 18-59 évesek | Teljes lakosság | |
| TV2 Csoport | 36,6 | 35,3 |
| RTL Magyarország | 25,7 | 20,5 |
| MTVA | 6,8 | 9,7 |
| AMC Networks | 6,5 | 5,9 |
| Network4 | 5,2 | 5,8 |
| Antenna Entertainment Group | 3,8 | 3,1 |
| Warner Bros.Discovery | 3,0 | 3,0 |
Napi műsorok heti átlagos lineáris közönségaránya (18-59 évesek / teljes lakosság, zárójelben a korábbi hét adatai)
TV2
Híradó – 23,1% / 26,7% (23,8% / 26,9%)
Aktív – 20,5% / 21,5% (18,1% / 20,2%)
Házasság első látásra – 22,7% / 23,2% (22,7% / 22,9%)
Farm VIP – 15,2% / 19,1% (14% / 17,2%)
RTL
Híradó – 28,7% / 26,3% (27,8% / 26,7%)
Fókusz – 18,4% / 13% (17,5% / 12,5%)
Az Árulók – 20,6% / 14,3% (korábbi héten a Celeb vagyok, ments ki innen: 13,4% / 9,4%)
A legjobb ajánlat – 10,9% / 10,2% (10,5% / 9,7%)
Ami változatlan, hogy a 18-59 éveseknél egész jelentős az RTL Híradó előnye, a teljes lakosságnál azonban ha kis különbséggel is, de ismét a TV2 Híradó ért el magasabb átlagos közönségarányt. Az Aktív verte a Fókuszt, a Farm VIP pedig A legjobb ajánlatot. Ami nézettségi szempontból is változást hozott, hogy a Celeb vagyok, ments ki innen című műsort Az Árulók váltotta az RTL-en. Bár a Házasság első látásra még így is nyert, szorosan a nyomukban volt Az Árulók a heti átlag terén (a szerdát pedig – szűken – nyerte is Az Árulók).
Szombaton az X-Faktor a 18-59 éveseknél 25 százalékos, a Megasztár 19,3 százalékos share-t ért el. A korábbi vasárnapokat a TV2 jelentős előnnyel nyerte a Sztárban sztárnak köszönhetően. Most is nyertek, de az RTL-es Álarcos énekes erősen kezdett, így kisebb különbséggel. A TV2-s produkció a kereskedelmi célcsoportnál 22,3 százalékos közönségarányt ért el, az RTL-en a Házon kívül 18,3 százalékot, az Álarcos énekes 20,2 százalékot produkált.
A múlt hét legnézettebb műsora a 18-59 éveseknél az X-Faktor volt (311 ezer néző), a teljes lakosságnál pedig a Házasság első látásra, annak is a csütörtöki adása (706 ezer néző). Utóbbi a 18-59 éveseknél is jól teljesített, a heti toplista második helyén állt 298 ezres nézettséggel.
A tíz legnézettebb műsor a 18-59 éveseknél
| Csatorna | AMR (fő) | Lineáris SHR % | |
| X-FAKTOR | RTL | 311 423 | 25,0 |
| HÁZASSÁG ELSŐ LÁTÁSRA | TV2 | 298 418 | 23,7 |
| HÍRADÓ | RTL | 297 326 | 25,6 |
| AZ ÁRULÓK – GYILKOSSÁG A KASTÉLYBAN | RTL | 290 005 | 22,0 |
| UEFA NEMZETEK LIGÁJA | M4 SPORT | 287 287 | 22,6 |
| ÁLARCOS ÉNEKES | RTL | 285 443 | 20,2 |
| SZTÁRBAN SZTÁR | TV2 | 270 969 | 22,3 |
| HÁZON KÍVÜL | RTL | 252 702 | 18,3 |
| MEGASZTÁR | TV2 | 247 998 | 19,3 |
| FORMA-1 FUTAM | M4 SPORT | 225 467 | 26,6 |
A tíz legnézettebb műsor a teljes lakosságnál
| Csatorna | AMR (fő) | Lineáris SHR % | |
| HÁZASSÁG ELSŐ LÁTÁSRA | TV2 | 705 712 | 24,1 |
| SZTÁRBAN SZTÁR | TV2 | 674 244 | 25,8 |
| HÍRADÓ | TV2 | 657 970 | 29,0 |
| HÍRADÓ | RTL | 650 837 | 28,5 |
| AKTÍV | TV2 | 590 532 | 22,2 |
| UEFA NEMZETEK LIGÁJA | M4 SPORT | 570 310 | 20,2 |
| AKTÍV EXTRA | TV2 | 567 211 | 18,6 |
| MEGASZTÁR | TV2 | 557 148 | 19,1 |
| HÁZON KÍVÜL | RTL | 551 585 | 17,7 |
| X-FAKTOR | RTL | 533 294 | 19,5 |
Heszler Róbert
Megjegyzés: a toplista a 10 percnél hosszabb műsorokat, a legnézettebb epizódot (duplikációmentesen) és a Nielsen által műsorcímmel rögzített műsorokat tartalmazza.
Főműsoridő alatt a 18:00 és 22:59 közötti időszakot értjük.
Adat: Live+As Live+Guest
Adatok forrása: Nielsen Közönségmérés / TV2 Kutatás







