Civil szervezetek mindennapi problémáinak megoldásában segítenek innovatív, kreatív fiatalok – ez a BIGcare amely a huszonéves korosztályt vezeti el a társadalmi felelősségvállalás világába, gyakorlati tapasztalatot és sikerélményt biztosítva számukra. A BIGcare az innovációk és az innovatív csapatok versenye, az erejét mégis az együttműködés adja – mostantól a MagentaKraft támogatásával.
A Nők a Tudományban Egyesület magánadományozói bázisának létrehozásában, a Lányok Napja finanszírozási hátterének megteremtésében segítő Kara’s Mission csapat lett a BIGcare, a Budapest Innovation Group projektversenyének abszolút győztese, és egyben a közösségi díj nyertese is. A MagentaKraft különdíj a Vérlovagok forrásszerzését digitális megoldásokkal támogató Falco csapaté lett. Win-win-win – ez a kissé módosított angol kifejezés adja vissza a legpontosabban a BIGcare lényegét. A program, amelyet az idei évtől a maga eszközeivel a MagentaKraft is erősít, informatikai, kommunikációs vagy marketing kihívásokkal küzdő civil szervezeteket kapcsol össze olyan kreatív fiatalokkal, akik a projektverseny keretein belül vállalkoznak a civilek problémáinak megoldására. A kezdeményezésen mindenki nyer. A civil szervezetek a szakmai támogatásnak köszönhetően átlendülhetnek az előttük tornyosuló akadályokon, és 100 százalékban a társadalmilag hasznos feladataikra koncentrálhatnak. A fiatalok olyan gyakorlati projekttapasztalatokhoz jutnak a saját szakterületükön, amelyek hozzájárulnak a szakmai fejlődésükhöz, miközben első kézből ismerhetik meg a társadalmi felelősségvállalás felemelő erejét. És nyertessé válik maga a társadalom is, mind a közhasznú munkát végző civilek, mind pedig a felelősen gondolkodó és cselekvő fiatalok révén.
A karitatív, segítő munkát végző civil szervezetek számára mostanában az anyagi források megteremtése az egyik legkeményebb próbatétel. A gyermekvédelmi intézmények szakembereinek és ellátottjainak humán támogatást nyújtó VONESZO Alapítvány az 1%-os adófelajánlási kampány kreatív elemeinek létrehozásában kért segítséget annak érdekében, hogy a befolyó pénzt kompetenciafejlesztési, illetve terápiás jellegű programokra fordíthassák. A nekik segítő CselekSZIK csapat nyerte a forrásmenedzsment kategóriát. A Fortély Sátor Alapítvány a szabadulószobák eszközét használja a diákok tanulási motivációjának és önbizalmának erősítésében – ők az arculatteremtéshez vette igénybe a kreatív fiatalok tudását. Partnerük, az ÁBF csapat az arculat kategória győztese. A Csörögi Tanoda hátrányos helyzetű, (főleg) roma gyerekeknek nyújt esélyt, hogy a nehéz körülmények közül kitörjenek – most marketingkampányt indítanak, hogy forrást teremtsenek a munkatársi gárdájuk bővítésére. Segítő csapatuk, a Cool LAB nyerte a marketing kategória díját. A sürgősségi vérszállítást végző Vérlovagok már területekre is kiterjesztenék a szállítási tevékenységüket, hogy segítsenek a korlátozások miatt nehéz helyzetbe került vállalkozásoknak, illetve otthon maradóknak, a bevételeket „átforgatva” a vérszállításba – ők a szolgáltatásfejlesztésben kaptak digitális segítséget a működéshez szükséges alkalmazást fejlesztő, és végül a MagentaKraft különdíjat (és vele további mentorálási segítséget) elnyerő csapattól.
A BIGcare projektverseny időtartama alatt a versenyzők három hétig a koncepción dolgoztak. Ezt egy egyhetes kampány követte a közösségimédia-platformokon, amivel nem csak a megoldásuknak próbáltak támogatást szervezni a döntőre, de szélesebb körben is felhívták a figyelmet a megoldásra váró civil problémákra. Az ifjú innovátoroknak szakmai háttértámogatást biztosító és közösséget szervező MagentaKraft számára kézenfekvő döntés volt a BIGcare-be történő bekapcsolódás – az Appy szakmai közösségi tér, a Design Terminál, az EnniAkarok.hu, a Dechatlon és a Red Bull mellé -, hiszen a BIGcare és a MagentaKraft célja és célcsoportja is hasonló. A MagentaKraft ezért különdíjat alapított a versenyben, egy tagot delegált a szakmai zsűribe, és informatikai eszközöket biztosított a nyertes csapat számára, ezzel is növelve a megméretés vonzerejét és nívóját. További segítségként pedig dedikált workshopot is szervezett a versenyfeladatokhoz kapcsolódó videókészítés témában, hozzájárulva a projektek fejlesztéséhez és a közösségépítéshez.
A Magyar Telekom számára kiemelten fontos, hogy a MagentaKraft köré szerveződő fiatal újítók társadalmi problémák megoldásához használhassák a kreatív energiáikat. Erre kiváló lehetőséget teremt a BIGcare, ahol úgy tudják fejleszteni a szakmai képességeiket, hogy közben a társadalmi felelősségvállalás gyakorlatával is megismerkednek – nyilatkozta Szabó Béla Attila, a Magyar Telekom márka- és lakossági kommunikációs igazgatója.
A BIGcare valódi erejét a kreativitás és az együttműködés adja. Ezért különösen nagy érték számunkra, hogy olyan vállalatok csatlakoznak a programhoz, mint a Telekom, amelyek mind a társadalmi felelősségvállalásban, mind pedig a közösségépítésben példát mutatnak – mondta el a Telekom zsűridelegáltja, Ivády Gábor.