Egészségügyi vállalkozásokat támogat a Generali

A koronavírus járványban számos ágazat került nehéz helyzetbe, és sajnos egyelőre a vírus gazdasági hatásai még nem teljesen ismertek. Magyarországon a KKV szektor az egyik leginkább kitett a járvány hatásainak. A Generali a járványhelyzet gazdasági hatásainak enyhítésére 250 millió forintos támogatási kerettel igyekszik segíteni az egészségügyi magánpraxisokat.

Az év eleje óta tartó koronavírus járvány napjainkra már az életünk részévé vált, kénytelenek vagyunk vele együtt élni és megbirkózni a járványhelyzet keltette mentális kihívásokkal. Sajnos azonban a mentális, fizikai és közösségi negatív hatások mellett a járvány okozta pénzügyi, gazdasági problémák okozta kihívások feldolgozása és elfogadása még jelenleg is tart és még nem is teljesen feltérképezett. A Generali Biztosító 22 országot felölelő globális felmérésében többek között a magyar, francia, indonéz vagy éppen kínai lakosság koronavírussal kapcsolatos érzelmeit, félelmeit, pénzügyi kilátásait, valamint ezen tényezők biztosítási piacra gyakorolt hatásait vizsgálta. A kutatásból kiderült, hogy a magyarok érzelmi állapotukat tekintve ugyan pozitívabbak a globális átlagnál, ennek ellenére 78 százalékuk már márciusban attól tartott, hogy pénzügyi helyzete tovább romlik a koronavírus járvány miatt, 63 százalékuk pedig sajnos már március végén is tapasztalt bevételkiesést a vészhelyzet következményeként.

KKV-k nehéz helyzetben

„A pandémia okozta helyzet mindenki számára nehéz, de úgy látjuk, hogy Magyarországon a KKV szektort sújtják leginkább a koronavírus hatásai. A szektor szereplőinek 94 százaléka tartja kedvezőtlennek, 64 százaléka pedig nagyon kedvezőtlennek helyzetét, ráadásul 70 százalékuknak egyáltalán nincs egy ilyen vészhelyzetben alkalmazható terve, aminek súlyos következményei lehetnek” – mondta Márta Róbert, a Generali Biztosító értékesítésért felelős igazgatósági tagja.

A magánpraxist folytató egészségügyi szolgáltatók nehéz helyzetbe kerültek, mivel csak sürgősségi esetekben fogadhattak pácienseket, így a bevételük nagyon jelentős mértékben lecsökkent, illetve sok esetben teljesen lenullázódott. A fogászati, nőgyógyászati és bőrgyógyászati praxisok a leginkább érintettek.

250 millió forintos támogatás

„Biztosítónk jelenleg 15 000 egészségügyi szakmai felelősségbiztosítási szerződéssel rendelkezik. A járvány kitörése óta törekszünk mind a gazdasági, mind pedig a társadalmi hatások enyhítésére, a gazdaság újraindításának segítésére. Látva az egészségügyi vállalkozások jelenlegi viszontagságos helyzetét, illetve kalkulálva egy esetleges második hullámmal, a Generali élethosszig tartó partnerként 250 millió forintos kerettel támogatja egészségügyi szolgáltató ügyfeleit” – mondta el Márta Róbert.