Magyarországi megjelenése óta hatalmas beruházásokat hajtott végre a Nestlé Hungária, az itthon készült termékek jelentős részét exportra gyártják. A vállalat működése során nagy figyelmet fordít a fenntarthatóságra, emellett különféle edukációs programokkal segíti a fogyasztókat.
A Nestlé magyar leányvállalata hazánk legnagyobb svájci befektetője, munkáltatója és élelmiszeripari vállalata, az elmúlt harminc évben több mint 185 milliárd forintot meghaladó értékben hajtott végre beruházásokat. A cég három magyarországi gyárából több mint 40 országba szállítanak.
Szerencs-Diósgyőr
A szerencsi üzem 1991 óta tartozik cégcsoporthoz, évek óta ez a Nestlé közép-európai regionális kávé- és kakaóitalpor-gyártó és -töltő üzeme, amely közel 30 országot lát el termékekkel. Itt készül többek között 20 ország piacára a Nesquik OptiStart, illetve Szerencsen fejlesztették ki 2002-ben a Nescafé 3in1 termékeket az európai piac számára. Az elmúlt években a Nestlé 9 milliárd forint értékű fejlesztést hajtott végre a térségben, amelynek 76 százalékát a szerencsi üzemre fordította. A gyárban több mint 500 dolgozót foglalkoztatnak, az éves kapacitás meghaladja a 40 ezer tonnát, ennek több mint 80 százaléka exportra készül. Szerencsen működik az instant italporok kelet-közép-európai régiójának érzékszervi vizsgáló központja.
A diósgyőri csokoládégyár a cégcsoport egyetlen, kizárólag üreges csokoládéfigurák gyártására specializálódott üzeme a világon, ahonnan a svájci élelmiszer-óriás 25 országba szállít karácsonyi és húsvéti termékeket. Az üzemben közel 300-féle üreges csokoládéfigura készül valódi csokiból.
Hatalmas beruházások
A Nestlé 1998-ban vásárolta meg a büki Darling-állateledelgyárat, ahol több óriásberuházást is elindított. A büki Purina-üzem mára a cég állateledel-gyártásának kelet-közép-európai központjává fejlődött, ahonnan naponta több mint 70 kamionnyi eledel indul útnak a világ 50 országába.
Az egy éve bejelentett 50 milliárdos fejlesztés után az idén ismét nagyszabású beruházást jelentett be a cég. Újabb 35 milliárd forintból a legmodernebb technológiákkal bővítik az üzemet, 120 munkahelyet hozva létre és 50 ezer tonnával megtoldva a jelenlegi éves termelési kapacitást. Akárcsak a tavaly elkezdett fejlesztési ütemben, a mostaniban is az innováción, valamint a környezetbarát megoldások alkalmazásán van a hangsúly.
A Nestlé globális célkitűzéseivel összhangban a gyárban 2017 óta megújuló források biztosítják a villamos energiát, az ipari hulladékot pedig anyagában való újrahasznosítással vagy hőenergia-termeléssel ártalmatlanítják. A különböző hulladékhő-újrafelhasználási projekteknek köszönhetően az év folyamán körülbelül 120 családi ház éves gázfelhasználásának megfelelő gázmennyiséget takarítanak meg, így csökken az üzem széndioxid-kibocsátása is.
Élen a fenntarthatóság
Az anyavállalat az előző években olyan fenntarthatósági célokat tűzött ki, amelyek segítségével lehetővé válik a természeti erőforrások fenntartható használata és megóvása, a klímaváltozás kezelése, az élelmiszer-pazarlás, a hulladéktermelés csökkentése, valamint a vizek védelme. A cég elkötelezett az újrahasznosítási lehetőségek bővítése iránt, új irányokat keresnek és eltökélten vizsgálják a csomagolásaikat érintő komplex kihívások megoldását.
2019-ben Svájcban megnyitották az élelmiszeriparban egyedülálló Nestlé Csomagolástechnikai Intézetet, ahol olyan technológiai kérdésekkel foglalkoznak, amelyek az újratölthető és újrahasználható csomagolás, az egyszerűsített és újrahasznosított csomagolóanyagok, a nagy teljesítményű nem áteresztő papírok vagy a komposztálható és biológiailag lebomló csomagolások témaköreit érintik.
Emellett a fogyasztók edukálásába is jelentős energiát fektet a vállalat. A Nestlé 2003-ban elindította a Nutrikid nevű programját, amelynek keretében közel félmillió gyerek vett már részt különféle oktatóprogramokon. 2015-ben elindult a Nestlé az Egészségesebb Gyerekekért nevű program és szintén ebben az évben rajtolt a Gyere program Szerencsen.