Kilenc pontban határozta meg a legfontosabb célkitűzéseket az Innovációs és Technológia Minisztérium által elkészített Jedlik Ányos Terv 2.0, ami az elektromobilitás gyorsabb terjedését célozza. Az új elektromobilitási stratégia alapján 2030-ra 450 ezer elektromos jármű közlekedhet a hazai utakon, amelyek használatát országszerte 45 ezer elektromos töltő segítheti.
A 9 pont között szerepel a piacmodell részletes kialakítása, a töltőinfrastruktúra fejlesztése, az elektromos járművek támogatása, kormányzati és önkormányzati töltőállomás telepítés és autóflotta bővítés, a közösségi közlekedés dekarbonizációja, önkormányzati energiatermelés és okoshálózati megoldás, a lokális okoshálózatok országos sztenderdjeinek fejlesztése, a töltési energia költségcsökkentési lehetőségeinek kihasználása és az elektromobilitás társadalmasítása – írja az MTI a minisztérium közleménye alapján.
Kiemelt jelentőségű törekvés a zöld rendszám szabályozás megújítása, a piac működési kereteit meghatározó elektromobilitási jogszabálycsomag előkészítése, elfogadása és végrehajtása.
A Jedlik Ányos Terv 2.0 kidolgozása során lényeges szempont volt a környezetbarát – köztük elektromos meghajtású – buszok elterjesztését előtérbe helyező, új Nemzeti buszstratégiával való összhang megteremtése is.