A múlt évben hetente nagyjából 40-50 ezer ember hallgatta a kizárólag online elérhető rádiós streameket a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság honlapján közzétett elemzésből. A tanulmány szerint a tradicionális rádióadók tartalmait több mint 300 ezren hallgatják valamilyen alternatív platformon.
Az online rádiók hallgatására vonatkozó eredmények alapján úgy tűnik, hogy – a találatszámok maximalizálására tett minden kutatói erőfeszítés ellenére – az internetes rádiók szegmense továbbra is igen alacsony eléréseket produkál, továbbá – az online műfaj sajátosságai, a bárki számára megvalósítható feltételrendszere miatt – nagyon széttöredezett hazánkban. Ebből következik, hogy az alacsony számosság miatt az adatok csak korlátozottan interpretálhatók – olvasható az NMHH honlapján található tanulmányban. A Kantar Hoffmann-Scores Group által összeállított adatok alapján a csak online elérhető rádiókat hetente 45,9 ezren hallgatják. Ez némi visszaesést jelez a 2019-es értékhez képest. Összességében azonban nem jelentős a változás, csupán a hallgatói preferenciák módosultak az elmúlt évben.
Az internetes rádiók elsősorban a 30 év felettiek és a megyeszékhelyeken, valamint egyéb városokban élők körében népszerűek.
2020 nyertese az online rádiók mezőnyében egyértelműen a Szent Korona Rádió, mely csaknem ötjegyű hallgatótáborra tett szert. A Hit Rádió, a MegaDance Rádió, a Kék Duna, a Rádió Gold helye az élmezőnyben annak ellenére stabilnak tűnik, hogy nem könyvelhettek el számottevő hallgatószám-emelkedést, sőt, többnyire inkább csökkent a hallgatottságuk 2019-hez képest.
Más képet kapunk, ha az on-air rádiók különböző mutációit vizsgáljuk, ebben az esetben ugyanis azt láthatjuk, hogy jóval szélesebb az online rádióhallgatók köre hazánkban. A tradicionális rádiókra 2020 folyamán hetente 7,31 millióan hangoltak, ebből a hagyományos módon hallgatók 6,98 milliós tömeget tettek ki.
Ez azt jelenti, hogy – az átfedésekkel nem számolva – a hagyományos rádiókat minimum 331 ezren fogyasztották alternatív platformokon. Ez a magyarországi digitális rádiózás (DAB) megszűnése (2020. szeptember 5.) óta teljes mértékben online – weboldalról vagy mobil app segítségével történő – hallgatást jelent.