Június elejétől együttműködik a Springfield és a National Geographic: a divatmárka egy környezetbarát kapszulakollekciót tervezett, hogy felhívja a figyelmet a tengeri élővilág sokszínűségére és törékenységére.
A Springfield fenntartható irányvonalát folytatva idén nyáron összefogott a National Geographic-kal és Manu San Félix tengerbiológussal a neptunfű fennmaradását támogató „Posidonia Maps” projekt segítésére. Manu San Félixnek 30 év tapasztalata van a víz alatti élet dokumentaristájaként, és tagja a National Geographic Society szervezésében létrejött Pristine Seas programnak, amely a tengerfenék helyreállításán fáradozik.
A Springfield is szeretett volna szerepet vállalni a projektben, ezért a tengerbiológus természetes közegükben élő rájákról, cápákról és teknősökről készített fényképeit használta fel a legújabb kollekciójában – ezzel is felhívva a figyelmet a vízi élővilág sokszínűségére és törékenységére. A képek kék, fehér és zöld árnyalatú, illetve csíkos, organikus pamutból készült R[ECO]NSIDER pólókon jelennek meg 6 férfi, illetve 3 női verzióban. A spanyol divatmárka emellett július elejéig minden #SalvemosNuestroMediterraneo („a Földközi-tenger megmentése”) hashtag használata után 1 eurót adományoz a projekt részére.
A divatmárka ebben a szezonban a második környezetbarát kollekciójával rukkolt elő: a SEAQUAL nevű szervezettel közösen kiadott, újrahasznosított tengeri hulladékból készült fürdőruhákkal a műanyagszemét csökkentését támogatja.
Posidonia Maps projektről
A neptunfű a tengeri fűfélék egyik fajtája, amely többnyire a Földközi-tengerben található meg, fenntartása pedig létfontosságú, mivel számos állatfaj számára biztosít menedéket. A biodiverzitás mellett a neptunfű azért is kiemelkedően fontos, mert több méter magas ősi zátonyokat és homokot képez a Baleár-szigeteki tengerparti strandok számára. Minden hektár neptunfű mező tízezer liter oxigént bocsát ki, a Parc Natural de Ses Salines-nél lévő annyit, hogy egész Ibiza lakossága számára elég volna.
Az elmúlt 50 évben külső tényezők ennek a víz alatti mező 34 százalékának elveszítéséhez vezettek a Földközi-tenger nyugati részén. A helyzetet még nehezebbé teszi, hogy a neptunfű lassan nő, az eltűntetett területek újbóli beültetéséhez sokkal több idő kell. Egyes esetekben akár három évszázadig is eltarthat, míg újra be tudják népesíteni neptunfűvel a tönkretett területeket.
Emiatt hozta létre Manu San Félix a Posidonia Maps weboldalt és alkalmazást, amelyek online hozzáférést biztosítanak az első pontos tenger alatti térképhez. Ennek köszönhetően azok a hajók, amelyek ezeken a területeken szoktak lehorgonyozni, pontosan tudják, hol találhatóak neptunfű zátonyok vagy felszíni rétek, így el tudják kerülni.