Nagyon rákaptak a Netflixre a magyarok

Netflix távkapcsoló

Soha ennyi időt még nem töltöttek a Netflix előtt a magyarok, mint idén, négy és félszer annyit filmeztek, mint tavaly. Továbbra is a drámákat szeretik Magyarországon a legjobban, emellett szívesen nevetnek a netflixes vígjátékokon, és izgulnak a thrillerek szereplőinek drukkolva.

Akciófilmekből sem volt hiány, és az idei évben nagyobb hangsúlyt kaptak a szinkronos gyerekfilmek is. Ahogy gyarapodik a magyar szinkronos gyerekfilmes kínálat a Netflixen, úgy fogyasztjuk ezeket egyre szívesebben. A tavalyi évhez képest hatszoros időt töltöttünk mesenézéssel. Ebben jelentős szerepe volt a Jurassic Park: Krétakori tábor, az Útmutató bébiszittereknek szörnyvadászathoz, a Lunaria – Kaland a Holdon, a Táncra fel! és a DJ Hamupipőke című alkotásoknak is. A felnőtteknek szóló animék népszerűsége is hasonlóan meredeken emelkedik, melyhez hozzájárultak a Ghibli stúdió remekei ugyanúgy, mint a Zeusz vére című sorozat.

Sírva vigad a magyar

Örömmel választottunk vígjátékokat, az önfeledt szórakozás iránti vágy kivétel nélkül minden hónapban a dobogóra repítette a kategóriát. Együtt mulattunk az Űrhadosztály baklövéseit figyelve, szorítottunk, hogy Emily megtalálja helyét Párizsban és a szerelmi életében egyaránt. Nevetve idéztük fel középiskolai emlékeinket Otis életét követve a Szexoktatás című sorozatban, vagy az Én még sosem… szereplőinek drukkolva.

Egész évben versenyzett egymással a dobogóért a thriller és az akció, szerencsére nem az öldöklő értelemben. Mindkét kategóriában találkozhatunk lebilincselő címekkel, méltán népszerűek a magyarok között. A napjaink tinédzser-problémáival foglalkozó magyar film, a “Remélem legközelebb sikerül meghalnod :)” közérthetően mutatta be a mai fiatalok világát, míg a Sötétség kifejezetten azon dolgozott, hogy elveszítsük a fonalat az egyre több síkon zajló történetben. A legnépszerűbb címek közé tartozott a Nagy pénzrablás és az Esernyő Akadémia, vagy a Veszélyes hazugságok és Spenser az igazság nyomában. De nem csak nálunk: a spanyol készítésű Nagy pénzrablás 92 országban került be a napi legnépszerűbb 10 cím közé, a Barbárok 91, a norvég Ragnarök pedig 89 országban kapott kiemelt figyelmet az évben.

Szeretünk szeretni

A szeretet nyelve univerzális, mi magyarok is vágyunk arra, hogy romantikát csempésszünk a napjainkba. Mivel a randizás szinte lehetetlenné vált, a filmekkel romantikáztunk: A csókfülke, a Miután, a Karácsonyi hadgyakorlat, A fiúknak – Utóirat: Még mindig szeretlek, illetve a Karácsonyi cserebere – Az új hasonmás is a kedvenceink közé tartozott azalatt a több mint nyolcszoros idő alatt, amennyivel idén többet töltöttünk romantikus filmek nézésével a Netflixen.

A régióban Magyarországon nőtt legnagyobb mértékben a Netflix dokumentumfilmjei iránti érdeklődés, ötször annyi időt töltöttünk ezek előtt tanulással: többek között a Társadalmi Dilemma, illetve a zseniális David Attenborough sorozataiban gyönyörködve, vagy éppen a bukott állatkertvezető, Joe Exotic elképesztő történetén hüledezve a Tigrisvilágban. Nagyon népszerű itthon a Forma-1 kulisszái mögé is betekintést engedő Formula 1: Hajsza a túlélésért, ahogy Zac Efron világjáró műsora is.